Väinamere Liinid pakkus Ruhnu liinile Aegnat (7)

Ruhnu laevaliinile suveks vedaja leidmiseks korraldatud riigihankele esitas ainsa firmana pakkumise OÜ Väinamere Liinid. Väinamere Liinide emafirma Saaremaa Laevakompanii sõitis aastaid Ruhnu liinil laevaga Aegna.

Majandusministeeriumi pressiesindaja Rasmus Ruuda sõnas, et hankele pakkumise esitamine pole automaatselt konkursi võit, vaid komisjon vaatab pakkumise üle ja otsustab. Saarte Häälele teadaolevalt küsis Väinamere Liinid oma pakkumises rohkem dotatsiooni, kui riigil pakkuda on, ja seetõttu ootavad ees läbirääkimised summa vähendamise osas.

Juhul kui läbirääkimised õnnestuvad, asub 16. maist Ruhnu ja Roomassaare ning Ruhnu ja Munalaiu vahelisel liinil reisijaid ja kaupa vedama Aegna. Saarte Häält konsulteerinud asjatundja tõdes, et läbirääkimiste ebaõnnestumise korral on majandusministeerium sunnitud korraldama uue konkursi ja leevendama laevale esitatavaid tingimusi, sest Aegnaga sarnast mahutavuselt ja kiiruselt sobivat alust teistel kohalikel ettevõtetel pole.

Eelmisel aastal sõitis Ruhnu–Roomassaare liinil FIE Lauri Kivirai alus Arabella ja Ruhnu–Pärnu vahet OÜ Randfeld laev Lili. Randfeldi osas on takkajärele kriitilise sõnavõtuga esinenud riigisadamate haldaja Saarte Liinid. Nimelt nimetas firma juht Ants Tammleht Pärnumaa firmat sadamatasude maksmisel ebakorrektseks partneriks ning andis maavalitsusele ja majandusministeeriumile teada, et ei luba selle ettevõtte aluseid sadamatesse enne ettemaksu tasumist.

Saare maavalitsus ja majandusministeerium seadsid riigihankel tingimuseks, et laev sõidab Ruhnust Roomassaarde ja Pärnumaale Munalaidu tänavu suvel edasi-tagasi umbes 100 korda. Sellele lisanduks 22 Roomassaare–Ruhnu–Roomassaare reisi alusega Arabella. Maavalitsuse nõunik Taavi Kurisoo on varem öelnud, et Ruhnu transpordiühenduse paremaks tagamiseks pikendatakse ka lennukilepingut nelja nädala võrra, kaks nädalat mais ja kaks septembris.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)