Rahvusvaheline laevanduskataloog keskendub SLK laevadele

Välja on tulnud korra aastas ilmuva laevade kataloogi Guide järjekordne number, mis lisaks laevade loeteludele räägib uutest trendidest reisilaevanduses ja kirjeldab erinevaid laevu üle maailma.

Läinud aasta sügisel käisid Saaremaal Saaremaa Laevakompanii (SLK) uute laevadega tutvumas väljaande ajakirjanik Marko Stampehl ja fotograaf Mike Louagie, et kirjutada tänavuses numbris just SLK uutest laevadest ja nendega seotud arendustest.

Kataloogis keskendutakse iga viimse kui detailini Fiskerstrandi tehases valminud “Saaremaale” ja “Muhumaale”, kajastatakse rikkaliku fotomaterjaliga illustreeritult mandrimaalt uute laevadega saartele sõitmist ning kinnitatakse, et uued laevad andsid laevaliiklusele siinmail täiesti uue hingamise.

Vähe sellest, uute laevade liinile toomine on kataloogi kinnitusel ka selle taga, et sadamad tuli uute aluste tõttu otsast lõpuni moderniseerida. Lisaks kinnitatakse seal sedagi, et üsna pea on “Saaremaale” ja “Muhumaale” appi tõttamas kolmaski laev “Hiiumaa”.

Just tänu uutele laevadele on saared nüüd mandrile omajagu lähemal, nendib Marko Stampehl. Ajakirjaniku sõnul on Saaremaa Laevakompanii tegutsemisaja jooksul oma nägu drastiliselt paremuse poole muutnud. Guide’ile antud intervjuus kinnitavad SLK finantsjuht Einar Riim ja tegevjuht Tõnis Rihvk, et unistus täiesti uutest laevadest oli laevafirmal olemas juba 1994. aastal, sest soov oli pakkuda just parimat võimalikku laevaliiklust. Rohkem kui kümne aasta möödudes õnnestuski unistus viimaks täielikult teoks teha.

Muuhulgas antakse kataloogis ülevaade ka Saaremaast kui suurepärasest turismisihtkohast, tuues välja suuremad vaatamisväärsused ning loetledes siinseid populaarsemaid ajaveetmisvõimalusi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)