Sooduspileti jõustumine tegi s-kaardi ülipopulaarseks (5)

Veebruarist laienes inimeste ring, kellel on õigus sõlmida saarlase sõiduki sooduskaardi ehk s-kaardi leping.

“See muudatus kasvatas plahvatuslikult sooduskaardi lepingute hulka. Möödunud aasta veebruaris sõlmiti 38 sooduskaardi lepingut, käesoleval aastal aga 516,” tunnistas Väinamere Liinid OÜ teenindusjuht Anu Hiiuväin. Praeguse seisuga on Saare- ja Hiiumaa peale kokku väljastatud 11 384 sooduskaarti.

Hiiuväin selgitas Saarte Häälele, et seni sai püsielaniku sõidukisoodustust juhul, kui inimene oli sõiduki registreerimistunnistusele kantud selle omaniku või vastutava kasutajana. Majandus- ja kommunikatsiooniministri veebruarist rakendunud määruse muudatusega lisandusid soodustatud isikute ringi ka sõiduki registreerimistunnistusele kantud kasutajad.

Kehtiva määruse kohaselt on sõiduauto puhul Kuivastu–Virtsu liinil täishind 6,39 eurot, saarlase sooduskaardiga on see aga poole odavam ehk 3,20 eurot. “Lisaks ei laiene sooduskaardiga sõidukitele nädalavahetuse koefitsient ja sõidukijuht saab ilma ID-kaardi kontrollita püsielanikust reisija sooduspileti,” märkis Anu Hiiuväin. Sooduskaardi lepingu sõlmimiseks on kõige lihtsam esitada taotlus www.tuulelaevad.ee kodulehelt.

ID-kaardid ei toimi alati

Anu Hiiuväin ütles, et esimese kuu jooksul on ilmnenud tõsine probleem, et kõik ID-kaardid ei ole sugugi töökorras. Soodushinnaga pileti ostmisel peab iga soodustust sooviv isik esitama ID-kaardi, mida kontrollitakse elektroonselt. “Selline täiendav protseduur piletimüügil on pikendanud klientide jaoks sadamas kuluvat aega. Veebruar on õnneks aasta kõige rahulikum kuu, lisaks avati jää-trassid, see on uuenduste rakendamisele kaasa aidanud,” märkis Hiiuväin, kelle sõnul tõrgub 10% kaartidest.

Peamine põhjus on uuendamata sertifikaadid, kuid ka kiibid ei tööta alati korralikult, kui nad on määrdunud või mehaaniliselt viga saanud. Hiiuväina sõnul võeti esimesel kuul eesmärgiks välja selgitada, kuidas ID-kaardid üldiselt toimivad ajakriitilise teenuse osutamisel. “Seetõttu oleme võimaldanud soodustuse kõigile, kes kaardi esitavad, kuigi kaart tõrgub.

Edaspidiseks tuleb vedajal ja ministeeriumil teha aga otsus, kuidas edasi käituda,” lausus ta. “On selge, et sooduspileti müümisest keeldumise korral tekib tõsine konflikt, samas ei tohiks soodustust võimaldada, kui kaart ei tööta.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 296 korda, sh täna 1)