Pildikesi Karja kihelkonnast

Lähiajal ilmub trükist Karja kihelkonna minevikulist elu-olu kujutav kodu-uurimuslik raamat “Pildikesi Karja kihelkonnast”, mille autor on Anne Trei. Rikkalikult ajalooliste fotodega illustreeritud 552-leheküljelise kõvakaanelise raamatu on kirjastanud OÜ Saare Matkad.

“Tõuke sellise raamatu kirjutamiseks sain Saaremaa arhiivraamatukogus, kui lugesin Leisi krooniku Albert Seppeli talletatud hindamatult väärtuslikke kroonikaid Leisi ajaloo, etnograafia, kultuurielu ning hariduse kohta. Seppeli nimi vajaks kuldsete tähtedega kirjutamist Leisi kodulootoa seinale, kui see oleks olemas,” ütles Trei ja lisas, et palju lisamaterjali sai ta ka Mihkel Soonlepa kroonikaid ja vanu ajalehti lugedes.

Kuna ta on ka ise pärit Leisi vallast, pakkus kodukoha minevikupärandi uurimine talle suurt huvi. Trei rõhutas, et raamat on kirjutatud autori isikliku töö tulemusena kogutud materjali alusel ega ole ajalooline teatmeteos. Kasutatud on mitmete Karja kihelkonda uurinud inimeste – Heino Väli, Arvi Truu, Rein Truu, Endel Püüa, Veiko Vihuri, Luigi Ungeri, Jüri Janno, Anne Nau, Hilja Varvase ja Arne Rahu materjale. Fotodega abistasid Saaremaa muuseum, Miralda Rahu, Heino Väli, Urve Piik, Nelli Villsaar, Külli Treial, Anne Nau, Ester Sepp, Marika Jürisson, Eiki Samlik.

Kuna raamatu trükiarv on väike, vaid 500, saavad selle vaid kiired ettetellijad. Huvilised võivad autoriga ühendust võtta aadressil anne.trei@mail.ee .

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 79 korda, sh täna 1)