Muhulased on vastu Viira kütusetankla rajamisele (21)

Viira küla elanikud on vastu kütusetankla rajamisele, sest kardavad, et bensiinijaam võib kaasa tuua põhjavee reostuse. “Seal kohas, kuhu tankla tuleb, on põhjavesi maapinnale väga lähedal ja ümberringi asuvad allikad,” ütles Saarte Häälele Viira küla elanik Margus Suurkivi.

Eesti kapitalil põhinev kütusefirma Euro Oil AS plaanib tankla rajada Kuivastu maantee äärde Viira küla teeristi, kus Suurkivi sõnul on vihmasel suvel alati vesi, ning sellistes oludes võib tankla põhjavee ära rikkuda. Tanklaketi omanik on külarahvale küll lubanud, et reostuse vältimiseks võetakse kasutusele kõik abinõud ja täidetakse kõiki nõudeid, kuid elanikud kahtlevad, kui hästi neid nõudeid hiljem tegelikult täidetakse.

Muhu valla maa- ja planeeringunõunik Pille Tamm ütles, et Muhu vallavalitsus peab tankla rajamist vallale vajalikuks juba konkurentsi mõttes, sest praegu on Muhus vaid üks tankla. “Vald on planeeringus kavandatud tegevuse poolt, kuid loomulikult ei taha keegi kohalikest elanikest üle sõita,” märkis Tamm, kelle sõnul näeb planeering lisaks ette ka talupoe ehitamist.

Pille Tamme sõnul ütleb AS-i Maves spetsialistilt saadud ekspertarvamus, et tankla põhjaveele suurt ohtu ei kujuta. Ka keskkonnamõjude eelhinnang ei tuvastanud tankla rajamise korral suurt keskkonnariski. Tulenevalt vastuseisust saatis Muhu vallavalitsus tankla rajamisega seotud Uueelu maaüksuse detailplaneeringu maavanema järelevalvesse. Probleemide korral võib maavanem teha vallale ettepaneku planeeringut täiendada või tellida täiendavaid uuringuid, kuid lõplik sõnaõigus jääb vallavolikogule.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 61 korda, sh täna 1)