Koikla pood suleb uksed (5)

Koikla pood suleb uksed

LEILI PÕRK: “Kui poodi pole, siis Koikla on väljasurnud koht,” ohkas kaksteist aastat Koikla vanas koolimajas poodi pidanud naine.
Foto: Ivika Laanet

Leisi vallas Koikla vanas koolimajas asuv toidukauplus lõpetab tegutsemise. Millal täpselt, seda ei osanud 12 aastat poodi FIE-na pidanud Leili Põrk veel öelda, kuid kinni paneb ta kaupluse oma sõnul kindlasti.

“Ma panen kinni sellepärast, et omanik tahab maja kätte saada. Ja teiseks on siin kaikaga kodaratesse lööjaid nii palju,” rääkis naine, kelle sõnul heidetavat talle ette, et ta paneb inimestele pudeli suu peale. “Siis ma mõtlesin, et olen pensionil ja mul pole vaja sõdida. Kinni läheb ta [pood] nii või teisiti,” märkis ta.

Põrk lisas, et ta kardab, et kui kauplus ära kaob, sureb elu Koiklas lihtsalt välja. “Ma olen seda hoidnud inimeste pärast, et oleks koht, kus käia. Ja kui poodi pole, siis on see väljasurnud koht. Nagu need maakohad kõik surevad välja, nii sureb see ka,” lausus ta.

Naine lisas, et 5 km kaugusel asuv Pärsama on Koikla inimeste jaoks võõram koht. “Nad on harjunud siin käima, ja hoiavad seda. Mõni ütleb, et ära kaota poodi ära, ja teine, see, kes vihkab, see ütleb, et kaota. See koht jääb natuke kurvaks küll,” ohkas ta.

Leisi vallavanemalt Ludvik Mõtlepalt ei õnnestunud eile kommentaari saada, kuna vallavanem oli haige. Leisi valla arendusspetsialist Andres Jalakas ütles, et tema usub, et mingi lahendus kindlasti leitakse. Seni on Koikla pood olnud avatud kuuel päeval nädalas kella 9-st 14-ni, suviti kell 9–16.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 79 korda, sh täna 1)