Abipolitseinikule tooliga äsanud piiga pääses kohtu alt (6)

Kuressaare ööklubis pidutsedes vindi üle keeranud noor neiu viidi politseisse rahunema, mis kujunes politseinikele tõeliseks katsumuseks. Enne kainerisse panemist jõudis purjus piiga korrakaitsjad läbi sõimata, lammutas politseijaoskonnas inventari, ronis laua peale ja virutas abipolitseinikule tooliga vastu kätt.

Vahejuhtum sai alguse Kuressaare kesklinnas 22. jaanuari öösel kella 2 paiku, kui politseipatrullile anti teada, et Diva ööklubi taga parklas kaklevad sõiduautos noormees ja neiu. Asja uurima läinud patrull leidis eest purjus ja nutva neiu, kes kurtis, et oli garderoobi võtme ära kaotanud ega saa jopet kätte.

Politseiniku saatel läks neiu klubisse, kus selgus, et temaga oli baaris juba eelnevalt probleeme olnud. Ja kuna tal polnud kaasas dokumenti ning ta ei suutnud tõestada, et jope kuulub talle, paluti tal hommikul tagasi tulla. Sellega naine nõus polnud ja hakkas riidehoiutöötajaid mõnitama.

Politseipatrull otsustas ta seetõttu politseijaoskonda viia. Juba autos hakkas neiu jalgadega sõiduki ust taguma ja üritas sõidu ajal autost väljuda. Jaoskonnas sõimas ta politseinikke, tagus jalgadega tooli, laudu ja kappi ning hüppas arestimajas lauale.

Järsku haaras neiu seina äärest tooli ja viibutas sellega abipolitseiniku ja arestimaja töötaja suunas. Abipolitseinik pani kaitseks käe ette ja tool tabas tema labakätt, tekitades valu ja kehavigastusi. Seepeale paigutati neiu kainerisse.

Järgmisel hommikul algatati tema suhtes kriminaalmenetlus põhjusel, et ta oli korrakaitsjat tooliga löönud ja solvanud võimuesindajaid avalikku võimu halvustavate sõnadega, alavääristades politseiametnike elukutset ning nende au ja väärikust. Kuna neiu tunnistas tehtut ja kahetses, otsustas prokuratuur kriminaalmenetluse lõpetada. Kohtu alt varem kriminaalkorras karistamata neiu küll pääses, kuid peab tegema 120 tundi ühiskondlikult kasulikku tööd.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)