Väärt mehe väärt sünnipäev

Täna saab 99-aastaseks üks Saare maakonna vanemaid mehi Timoteus Linna. Mehe kaalukas aja- ja aastate koorem on mõjunud aga nõnda, et hetkel tuleb endisel ergul ja ülimalt vitaalsel vanahärral oma päevi vastu tahtmist voodis veeta. Ning kõigest sellest, mis maailmas toimub, saab vanahärra teada vaid oma abikaasa Marta kaudu. Endine linnamees elab nüüd Pöide vallas Sundimetsa külas.

Timoteus Linna pikale eluteele on mahtunud preestri- ja kooliõpetajaamet, haridusosakonna juhtimine, mitmete laulukooride ja ansamblite juhendamine ning mis kõige tähtsam – kolm aastakümmet oli ta Saaremaa muuseumi direktor. Vanahärra Timoteus oli vapustavalt hea laulumees, väga hea giid ja innukas aednik. Ja ta on meie armastatud laulumehe Iffi, Ivo Linna isa. Linna vanim poeg Taivo, kes oli ka kõva laulu- ja pillimees, vaatab nüüd kahjuks meie maapealseid tegemisi sealt kusagilt kõiksusest. Poeg Temmet teatakse aga kui tunnustatud kiviraidurit.

Maavanem on Timoteus Linnat tunnustanud maakonna teeneteplaadiga.
Tänud tehtu eest ja Saar-te Hääle ning meie lugejate poolt jõudu, jaksu elamiseks! Killuke päikest igasse päeva! On ju kevad varsti käes ja pea need esimesed lumikellukesedki ennast lume alt välja ei pungita. Seda aega tasub ju oodata.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 62 korda, sh täna 1)