Ülbitsejad jääteel sundisid politseid sekkuma (13)

Ülbitsejad jääteel sundisid politseid sekkuma

POPULAARNE: Pühapäeval sõitis Kuivastust jääteed mööda mandrile 784 autot ja Virtsust saarele 370.
Foto: Kalmer Saar

Kuivastu–Virtsu jääteel vajati üleeile politsei abi, kui mõned sõidukijuhid järjekorras seismisest pääsemiseks otsustasid ülbelt ette trügida.

“On ka selliseid, kes ei oska käituda,” ütles Saarte Häälele AS-i Saaremaa Teed Orissaare piirkonna teemeister Vilmar Laak. “Kodanikud, kes olid tarbinud alkoholi, ei allunud korrale ning sõitsid lihtsalt järjekorrast mööda.” Loomulikult olid ausalt sabas seisjad pahased, tõdes Laak, kes seisis trügijatele lihtsalt ette ega lasknud neid jääle. “Aga ka see olukord lahenes, nad läksid lõpuks praamiga,” märkis Laak, kes kutsus siiski igaks juhuks kohale politsei.

Politsei- ja piirivalveameti kommunikatsioonibüroo pressiesindaja Hedy Tammeleht ütles Saarte Häälele, et politsei käis selgitamas olukorda, et sõidukijuhil tuleks minna järjekorra lõppu või hoopiski kaaluda varianti ületada väin parvlaeval. “Sellised infod politseile väga sagedased ei ole, enamasti saab teemeister hakkama, küll aga käib politsei regulaarselt seda ala kontrollimas,” lisas Tammeleht.

“Eks järjekord ikka tekib, kui autosid tuleb iga 10 sekundi tagant ja me laseme neid jääteele iga minuti tagant,” lausus teemeister Laak. Sõidukitele tegeliku massiga kuni 2,5 tonni on 12 kilomeetri pikkune jäätee Kuivastu ja Virtsu vahel avatud õhtul kella 18-ni.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 52 korda, sh täna 1)