Lümanda koolil nüüd oma stipendium

Lümanda koolil nüüd oma stipendium

TERVITUSLAUL KODUMAALE: Lisaks stipendiumi väljakuulutamisele toimus 23. veebruari pidulikul aktusel ka väike kontsert.
Foto: Tiina Talvi

Saanud kooli vilistlaselt Eduard Treiratilt päranduseks üle 100 000 euro, otsustas Lümanda põhikool rajada ka pärandaja nimelise stipendiumi. Vabariigi aastapäeva aktusel Lümanda põhikoolis kuulutaski kooli direktor Tiina Talvi välja Eduard Treirati nimelise stipendiumi suurusega 100 eurot.

Stipendiumile võivad kandideerida kõik Lümanda põhikooli õpilased ja eelmise aasta lõpetajad. Kandidaadiks võib end esitada ise, aga seda võib teha ka näiteks klassijuhataja, õpetaja või lapsevanem.

“Stipendiumile saab kandideerida järgmiste saavutuste eest: väga head õpitulemused reaalainetes (matemaatika) ja loodusainetes (füüsika, bioloogia, ökoloogia, keemia, geograafia, loodusõpetus) ning töö- ja tehnoloogiaõpetuses. Edukas samade ainete olümpiaadidel, uurimistöödes ja konkurssidel. Omavalmistatud esemete ja leiutiste eest, kus hinnatakse taiplikkust, meisterdamisoskust, loovust ja insenerimõtet,” kirjutatakse stipendiumi statuudis.

Stipendiumi saaja kuulutatakse välja 25. mail, Eduard Treirati sünniaastapäeval. Lisaks stipendiumi väljakuulutamisele toimus 23. veebruari pidulikul aktusel ka väike kontsert ja traditsiooniline kätlemistseremoonia. Väikese isamaalise kõne pidas tänavusel aktusel keskkonnaminister Jaanus Tamkivi. Külaline peatus lühidalt Eesti Vabariigi ajaloolisel kujunemisel, rääkis oma lapsepõlve aegsest ja tänapäevasest Eestist ning puudutas ka Lümanda kooli.

Õpilasi tervitas ka direktor Tiina Talvi. Esinesid mudilaskoor, 1.– 2. klassi ansambel, 4. klassi ansambel, tütarlaste ansambel ja solist Sanna-Reesi Hoogand. 5.–6. klassi õpilased olid selgeks õppinud luulekava “Eestimaa”, mida ilmestasid taustaks jooksvad looduspildid koduvalla eri paikadest ja muusika. Kontsert-aktuse lõpetas õpetajate ja tütarlaste ühisansambli esituses kõlanud “Virumaa” laul.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 50 korda, sh täna 1)