Linnale otsitakse uut pead (16)

Vähem kui nädala aja pärast on rahvas teinud valiku riigikogu tulevase koosseisu osas. Suure tõenäosusega pääseb parlamenti ka Kuressaare linnapea Urve Tiidus, kellele asemiku otsimine Saarte Häälele teadaolevalt käib.

Olgugi et Urve Tiidus ise ei soovinud veel oma võimalikku suundumist riigikokku kinnitada, on tema sinna saamist ennustanud erinevate väljaannete tellitud arvamusküsitlused ja analüüsid. Eesti Ekspressis ilmunud analüüs ei välistanud ka Tiiduse maandumist kultuuriministri kohale.

Tiidus jääb oma sõnul siiski ebausklikuks: “Olles pisut ebausklik inimene, jään seisukohale, et laskmata karu nahka pole põhjust jagada,” ütles ta ja lisas, et isegi kui ta peaks Kuressaarest lahkuma, siis ilma hea linnapeata linn ei jää.

Tiidus märkis ka, et Reformierakonna kohalik juhatus ei ole linnapea teemat veel käsitlenud, kuid vaikselt siiski juba sumisetakse. “Loomulikult spekuleerivad ja ka arutavad selle üle, kes vajadusel võiks linnapea kohale asuda, paljud inimesed. Seda ei saa keegi keelata,” kinnitas ta. Saarte Hääl võttis linnapea sõnadel sabast ja uuris erinevatest allikatest võimalike linnapeakandidaatide kohta. Selgus, et ühte kindlat kandidaati, kelle nimi nädala pärast letti lüüa, väidetavalt veel ei ole.

Üsna palju on pakutud abilinnapeasid Kalle Koovi ja Mati Mäetalu. Olgugi et Koov on varem kinnitanud, et tema linnapeaks saada ei taha, ei kinnitanud ta ega lükanud ümber Saar-te Hääle väidet linnapeakandidaadiks olemise kohta. Midagi ei kinnitanud ega välistanud ka Mati Mäetalu. Saarte Häälele on vihjatud, et sellele ametikohale võib ka tagasi tulla mõni eelmine linnapea.

Enne Tiidust lühikest aega linnapea ketti kandnud Urmas Treieli kiire vastus oli, et ta ei kommenteeri teemat. Praegusele keskkonnaministrile Jaanus Tamkivile tuli Saar-te Hääle uurimine üllatusena. Tema sõnul pole temaga linnapea ametisse naasmisest räägitud. Endine linnapea lisas, et kõigepealt tasuks valimistepäev ikka ära oodata ja alles seejärel võimalikest ametikohtadest rääkida.

Võimalike linnapeakandidaatidena on vähesel määral nimetatud ka Toivo Alti ja praegust maavanemat Toomas Kasemaad. Viimaste puhul ei usuta, et pikka aega Kuressaares parteiliinis ühe peamise niiditõmbajana tegutsenud Alt sooviks esiplaanile tõusta ja äritegevusest taanduda. Toomas Kasemaale aga võib takistuseks saada kohalike omavalitsuste valimistel saadud napid 13 häält, samal ajal kui Urve Tiidus kogus neid sada korda rohkem.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)