Huvikeskus tahab noortele asfaltplatsi

Kuressaare noorte huvikeskus ja hoolekogu pöördusid linnavalitsuse poole ettepanekuga leida võimalus linna lähiümbruses kaasaegse multifunktsionaalse asfalteeritud platsi rajamiseks.

Keskuse direktor Aare Martinson ja hoolekogu esimees Reet Truuväärt kirjutasid linnavalitsusele ja linnaarhitekt Hannes Koppelile, et platsil saaks tegutseda autoring, milleks oleks vajalik 100x 100 meetrit mõõtudes plats. Samuti võiks rattaringi jaoks maha olla märgitud vigursõidurada ning seal võiks tegutseda ka kardiring, mille üheks väljasuremise põhjuseks kümmekonna aasta eest oli harjutamistingimuste puudumine.

Samuti vajaks korralikku siledat asfalti automudeliring kiiruskatsete ja ringrajaharjutuste korraldamiseks ning platsil saaksid harjutada mopeedipoisid ja -tüdrukud. Platsi võiksid kokkulepitud tingimustel kasutada ka kohalikud autokoolid, kel praegu kaasaegne ja nõuetele vastav õppeplats puudub.

“Lisaks peaks talvisel ajal olema linnalähistel võimalus lume- ja jääraja tegemiseks, et libedasõitu harjutada,” märgivad Martinson ja Truuväärt. See on nende sõnul noorte seas väga populaarne ja talvel suureneb autoringis käijate arv alati märgatavalt. Praegu käiakse libedasõitu tegemas Nasval, kuid seal on tegemist eramaaga. Ametlikul jäärajal võiksid aga käia libedasõitu harjutamas ka linnakodanikud ja seda saaksid kasutada autokoolid, kes praegu käivad libedasõitu tegemas Pärnus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)