Hanso ja Prii mässu keskmes (6)

Hanso ja Prii mässu keskmes

NAGU KAKS TILKA VETT?: Pilte Hannes Hanso Jeemeni viisablanketilt. Millegipärast paluti tal uus pilt teha.
Foto: Erakogu

Nelja meeskonnakaaslasega edukalt enam kui 10 000 kilomeetrist jalgrattamatka ehk Uhhuduuri seljataha jätvad saarlane Hannes Hanso ja muhulane Kristjan Prii olid veel eile õhtul kella poole viie paiku Pärsia lahe saareriigis Bahreinis mässuliste meeleavalduse tsentris.

“Oleme Bahreini pealinna Al-Manamaha ühel suurel ristmikul. Bahreinis oleme aga seetõttu, et meie lennuk Aafrikast tagasi lennul jäi pisut hiljaks. Jätkulennust Euroopasse jäime maha. Nii me seda valitsusvastast suure rahvaarvuga protestimeeleavaldust jälgimegi. Telklaager on siia üles pandud, lipud lehvivad, inimesi toitlustatakse tasuta. Nad tahavad siin nagu Egiptuses ja Liibüas oma riigipeast, kelleks on kuningas Hamad ibn Isa Al Khalifah, lahti saada,” edastas Hannes Hanso otse mässuliste keskelt.

Hanso sõnul suhtusid mässulised kaugelt Eestist Bahreini sattunud jalgrattamatkajaisse väga hästi. Koos eestlastega jälgisid saareriigis aset leidnud sündmusi paljude maade ajakirjanikud, sealhulgas mitme kuulsa telejaama reporterid ja kaameramehed. Seekordse reisi tegi jalgrattamatkajate jaoks keeruliseks poliitiline olukord Iraanis, Jeemenis ja mujal. “Tundub, et need revolutsioonid on meid nagu jälitanud või oleme meie neid põhjustanud, ei tea. Terve see piirkond, kus viibisime, podiseb poliitiliselt üsna kõvasti. 10 000 kilomeetrit tõsist jalgrattareisi jääb seljataha. Reis oli võimas, tõesti erakordne,” on Hanso rahul.

Pühapäeval jõudsid meie ratturid lennukiga Addis Abebast Lähis-Itta Bahreini. Täna öösel lendasid matkajad Pariisi, sealt edasi Kopenhaagenisse ja Taani pealinnast Eestisse. Täna õhtul kell 17.30 peaks lennuk Uhhuduurist osavõtjatega maanduma Tallinna lennujaamas. Homme kohtub Hannes Hanso huvilistega juba Saaremaal.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 123 korda, sh täna 1)