Kolm päeva palgapäevani, kolm senti taskus (1)

Kolm päeva palgapäevani, kolm senti taskus

JUBA 17 AASTAT: Kas tõesti juba nii kaua koos oldud? Liis imestab seda seda isegi ning vaatab oma Kaplinna “poisile” Garpile kelmikalt silma. Jah, just täpselt nii ongi.
Foto: Egon Ligi

Meil vedas. Just siis, kui olime enne Eesti Vabariigi 93. aastapäeva hakanud huvi tundma nende noorte saarlaste vastu, kes kõik kaugele maailma rännanud, tuli üks rändama läinud Saaremaa tüdruk meile n-ö otse koju kätte. Lapsepõlvekoju Jurnale oli koos oma perega saabunud Airi ja Mati Tarvise tütar Liis Inglismaalt.

Tõsi, Liis pole ammu enam see väike tüdruk, kelle isa saatis omal ajal vaid kolmeks nädalaks Inglismaale keelt õppima. Ta on nüüd Liis Tarvis-Flack (38) ja elab juba üheksateistkümnendat aastat Inglismaal. Ta on abielus Lõuna-Aafrika Vabariigist Kaplinnast pärit Garpiga (42) ning kahe vahva teismelise ema: tütar Isis on 12-aastane, poeg Jamie Dylan Sass 10-aastane.

Flackid elavad Wiltshire’ maakonnas, mis asub sadakond miili Londonist lõuna pool. Nende maja seisab metsa ääres, sagedasteks külalisteks on kitsed, faasanid… Kui tahtmist, võid igal ajal tiiru metsas jalutada või tervisejooksu teha. Ja Liis nagu üks tubli saare naine ikka saab näpud mullaseks teha.

“Linnaelust sai villand ja kümmekond aastat tagasi kolisime ära maale. Seal maal ongi nii, et kui sa just pururikas ei ole ja sul on ka lapsed, siis sa Londonis elada ei taha,” räägib Liis Jurna talu hubases köögis suure söögilaua taga, abikaasa Garp julgestuseks kõrval. Et mees juba pisut ka eesti keelt mõistab, paistab välja tema heatujulistest noogutustest, mis aeg-ajalt abikaasa juttu saadavad. Liisi sõnul on Inglismaal maaelu sedavõrd hästi ära organiseeritud – kõik tarvilikud poed ja teenindusasutused käe-jala juures –, et inimestel on võimalik, mugav ja meeldiv maal elada.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 126 korda, sh täna 1)