Orissaare vallavanem sai umbusaldusavalduse (222)

Orissaare vallavanem sai umbusaldusavalduse

MORNID VASTALEERID: Vallavanema Aarne Põlluääre selgitused ei paista Krista Riiki eriti kõigutavat.
Foto: Raul Vinni

Kõige olulisemaks põhjenduseks võimu kuritarvitamine, andis Orissaare vallavolikogu seitse liiget eile sisse umbusaldusavalduse vallavanem Aarne Põlluääre vastu. Umbusaldusavalduse esitanud volinikud leidsid, et oma kirjas õiguskantslerile on vallavanem volikogu opositsiooni alusetult süüdistanud erinevates õigusvastastes tegudes.

Vallavanem Aarne Põlluäär ütles oma selgitustes õiguskantslerile kirja saatmise kohta, et ehk ei oleks seda pidanud tegema sel viisil, kuid tõdes samas, et kirjas kirjeldatud probleem on olemas. Kirjas õiguskantslerile, millega ta küsis volikogu tööle õiguslikku hinnangut, süüdistas Põlluäär ka volikogu liikmeid, nimeliselt Maret Aardamit ja Krista Riiki isiklikus vaenus ja soovimatuses koostööd teha. Koostöö mittetegemine kulmineerus tema hinnangul sellega, et opositsioon ei toetanud valla osalemist MTÜ-s Orissaare Sport, mis on valla spordielule Põlluääre kinnitusel vajalik.

Maret Aardami esitatud küsimustele, mis puudutasid Põlluääre käitumist, vastas viimane, et ei taha, et juba õhus olev probleem ajakirjanduses veelgi kõlapinda leiaks, ja lubas, et saadab kõigile volikogu liikmetele selgituse e-posti teel. Seda toonitas vallavanem volikogus esinedes korduvalt. Vastuseks Aardami küsimusele, miks süüdistab vallavanem neid isiklikus vaenus, tõi Põlluäär välja asjaolu, et volinikud ei hääleta alati vallavanema ettevalmistatud materjalide poolt.

Küsimustele, miks vallavanem on öelnud, et ta ei tahtnud kirja avalikuks tulekut, vastas Põlluäär, et tõepoolest ei tahtnud, et kiri tuleks avalikuks sel viisil, nagu ta tuli (ajakirjanduses – toim). Ühe voliniku küsimusele, et kui ajakirjandus poleks teemat üles võtnud, kas siis poleks asi avalikuks tulnud, vastas Põlluäär jaatavalt. Samuti rääkis vallavanem, et kirja koostas ta eraisikuna ja seal olid tema mõtted eraisikuna, kuid alla kirjutas vallavanemana.

Saarte Hääle ajakirjaniku küsimusele, kas vastab tõele vallavanema varasem väide, et kirja koostamises osales mitu inimest, vastas Põlluäär, et ta on tõepoolest konsulteerinud mitme inimesega, nimetades näitena Margus Nurjat. Spordialase MTÜ loomisel tegi volikogu siiski sammu edasi ning üsna pea moodustatakse selle küsimuse arutamiseks ümarlaud, kus vaetakse taas MTÜ ja valla osaluse vajalikkuse plusse-miinuseid. Volikogu kutsus üles ka spordisõbralik olema kohalik spordihing Milvi Viss.

Volikogu istungi lõppedes tunnistas vallavanem Aarne Põlluäär, et nagu paistab, on volikogu siiski koostöövõimeline, ja lisas: “Ma vabandan.” Maret Aardam märkis seepeale, et tema nõuab siiski avalikku vabanduskirja ajakirjanduses. Saarte Hääle küsimusele, et kas vallavanema vabandusest piisab, vastas opositsiooni esindaja Ivar Russ, et umbusaldusavalduse eesmärgiks ongi vallavanemat korrale kutsuda.

Kas järgmine kord vaatamata vallavanema vabandusele umbusaldushääletus ikkagi toimub, ei osanud Russ veel öelda. Orissaare volikogu, kus Reformierakonnal on 7 häält ja Keskerakonnal samuti 7 häält, juhtiv IRL-i esindaja Kristjan Kana tunnistas, et vallavanema käitumine ei olnud sobilik. Kuid ka tema kommenteerida rohkem ei soovinud, märkides, et tema roll on olla pigem tasakaalustaja.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 89 korda, sh täna 1)