Lumelükkajad tahavad mitmeaastaseid lepinguid (20)

Kaarma valla külaelukomisjon tegi vallavalitsusele ettepaneku sõlmida lumelükkamislepingud edaspidi mitme aasta peale.

Kaarma valla külaelukomisjoni esimees Aive Sonets ütles Saarte Häälele, et viimased karmid talved on osutanud vajadusele investeerida lumelükkamismasinatesse, ja näiteks viie aasta peale sõlmitud lepingud annaksid lumelükkajatele investeeringute osas kindlustunde. Sonetsi sõnul pärineb pikemaajaliste lepingute sõlmimise mõte lumelükkajatelt endilt.

Kaarma valla talunik Aivar Lember pidas lepingu pikendamise ideed igati mõistlikuks. Hiljuti uue ja võimsa traktori soetanud mees jäi üle mitme aasta lumelükkamislepingust ilma, sest uue traktori ostmise kulud ei võimaldanud tal teha konkurentidest madalamat pakkumist.

Esimese suurema tuisuga olid aga vanade masinate kasutajad lumega jännis ning vald palus Aivar Lemberi appi lund lükkama. Kaarma vallavanema Margus Mägi sõnul annaks pikem leping lumelükkajatele kindlustunde, kuid sellegipoolest on selliste lepingute sõlmimine küsitav, sest ainuüksi kütusehind võib aastate lõikes väga palju muutuda.

Samas on Kaarma vallal plaanis lumelükkamistöödest täpse ülevaate saamiseks varustada traktorid GPS-seadmega. “Siis saab näha, kas traktorist lükkas lahti ainult vallateid või käis vahepeal tööd tegemas mõne firma heaks või ajas kellegi isikliku hoovi lahti,” lisas Mägi. Vallas on kaheksa lumelükkamise piirkonda ja lumelükkamist kontrolliv Maidu Ots ei jõua kogu protsessil silma peal hoida.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 193 korda, sh täna 1)