Laimjalas peeti isemoodi pidu (1)

Laimjala rahvamajas astusid eile publiku ette nii väikesed kui ka suured laululapsed, naisrahvatantsurühm, naisansambel ja -koor Ilvi Pihla juhatusel. Humoorika kava, kus ei puudunud isamaalised laulud ja stseen külaelust, oli kokku pannud rahvamaja juhataja Mae Nõu.

Piduliku aktuse ava-akordiks kujunes Eesti Vabariigiga ühel päeval sünnipäeva pidava vallasekretäri Merike Liiva õnnitlemine. Pärast hümni laulmist pidas vallavanem Vilmar Rei kokkutulnuile pidupäevakõne. Rei ei olnud rahul eelmisel nädalal Tallinnas linnade ja valdade päevadel ühe tipp-poliitiku väljaöelduga, et väikestel valdadel pole Eesti vabariigis kohta. Vilmar Rei sõnul on Laimjala vald jätkusuutlik.

Vallavanem avaldas tänu oma valla elanikele, kes on mõistvad ja kannatlikud, saades hakkama ka raskemates-keerukamates olukordades. “Juba järgmise nädala lõpus toimuvad riigikogu valimised. Kuuldes hommikust õhtuni kandidaatide kuldseid valimislubadusi, tahaksime loota, et pärast valimisi suudavad valitud sõlmida mõistlikke kokkuleppeid, võtta vastu arukaid otsuseid, mis meie riiki ja meie väikest valda edasi viivad,” jäi omavalitsusjuht optimistlikuks.

Vallajuhi tervitusele järgnes kõige pisemate piduliste esinemine.
Mae Nõu luges ette August Alle eelmise sajandi esimese veerandi lõpus kirjutatud luuletuse. Vaatamata 90-aastasele ajavahele tundus, nagu oleks autor selle alles nüüdsama avaldanud.

Ja siis kehastus rahvamaja juhataja Mae Nõu taluperenaiseks ja peremehe rollis sai publik näha talumees Ardo Kaljustet. Nende dialoogis said kutse esinemiseks nii lauljad kui ka tantsijad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)