Kuressaare vabavõitlejad Rajul võidukad (1)

Kuressaare vabavõitlejad Rajul võidukad

VABAVÕITLUS KURESSAARE SPORTLASED: (vasakult) Märten Nurm, Kaspar Kallas, Tõnis Maripuu, Rasmus Vinn, Lauri Mägi, Vahur Voksepp, Madis Laid ja Einar Tinarist.
Foto: Erakogu

Eesti suurimalt sportliku vabavõitluse (MMA) etapi amatöörvõistlustelt tõid Kuressaare klubi sportlased ära neli võitu.

Tallinnas, TTÜ spordihoones eelmisel laupäeval toimunud võistlusel asus esimesena võistlustulle Rasmus Vinn, kelle vastaseks oli Tartu budoklubis treeniv Ivar Parmas. Saarlaste treeneri Lauri Mägi sõnul oli matš väga vaatemänguline, võideldi nii püsti kui ka maas. Rasmus Vinn oli vastasest üle ja kolme raundi järel kuulutati ta kohtunike ühehäälse otsusega võitjaks.

Teisena puuri astunud Kaspar Kallasele oli see teine kord Rajul võistelda. Lauri Mägi sõnul võttis Kallas juba teist võistlust järjest vastu matši endast raskema vastasega. “Kaspar domineeris võistluse algusest peale ja alistas vastase esimese raundi lõpus tagantkägistusega,” selgitas Mägi.

Kolmandana võistles saarlastest Märten Nurm, kes praegu treenib Soomes. Tema matš soomlasega oli väga lahtine ja mõlemad sportlased vahetasid treeneri sõnul tugevaid löökide kombinatsioone. “Märtenil õnnestus esimese raundi keskel vastane nokdauni lüüa ning pärast seda vastane tagantkägistusega alistada,” rääkis Mägi.

Neljandana oli võidukas Madis Laid, kelle vastaseks oli Tallinnas Dvigateli klubis treeniv Pavel Kondakov. “Esimese raundi algus möödus püsti võideldes, raundi keskel õnnestus Madisel vastane pikali saada ning ülejäänud raundi löökidega kontrollida. Kaks järgmist raundi möödus sarnaselt, kus Madis domineeris vastase üle maas, ning tulemuseks oli võit Madisele kohtunike ühehäälse otsusega,” andis Mägi toimunust ülevaate.

Võistlused olid treeneri hinnangul nende klubi jaoks väga edukad: “Kõik klubi Vabavõitlus Kuressaare eelpool mainitud sportlased näitasid üles suurt võidutahet ning oskust jääda rahulikuks ja pidada kinni eelnevalt paika pandud strateegiast.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 242 korda, sh täna 1)