Pakane nullis jäälõhkuja töö Veere sadamas (lisatud videod ja galerii!) (1)

Pakane nullis jäälõhkuja töö Veere sadamas (lisatud videod ja galerii!)

MURRAB: Puksiir-jäämurdja Marss 1 paistab silmapiiril, kus ta sadamasse ja merele pääsuks teed murrab. Foto: Valve Piir

Reede hommikul avas pea nädal aega jäävangis olnud Veere sadamasse taas sissepääsu jäälõhkuja Marss 1. Jäälõhkuja oli teel Tallinnast Pärnusse ja leidis võimaluse ka Veere sadamat abistada. Veerelt läks reedel välja kolm kalalaeva ja sisse tuli Ann-Mari I, kes kolmapäeval oli jääpiiril ootele jäänud ning Ridala, mil peal kalalast. Siiski oli vabanemine vaid ajutine. Kui seni oli laevadel tegu, et sadamast välja saada, siis pühapäeval olid kolm laeva taas vangis ja kaks püüdsid iga hinnaga kalalastiga sadamasse murda.

Veerelt minema pääsenud kalalaeva Hanna pardalt ütles kapten Ahto Kriska reedel kella kolme paiku päeval Saarte Häälele, et eriti vaevaline sõitmine enam ei ole. Päris vaba vett küll pole, kuid suurt jääd ka mitte. Selleks ajaks oli Hanna Veerelt juba poolteise tunni tee kaugusel. Kala püüdmisega Hanna veel alustanud ei olnud ja Ahto Kriska sõnas muiates, et ei tea, kas sellest midagi välja tulebki… Mees tõdes ka, et on võimalus, et Veere sadamasse enam tagasi ei saa. Mis siis saab, seda ta niimoodi hoobilt öelda ei osanud.

Pühapäevaks oli selge, et kalapüügist osadel laevadel midagi välja ei tulnud. Reedel sadamasse tulnud Ridala läks uuesti ka välja püügile. Reede öösel tulid ilma lastita Veerele tagasi Amazon ja Hanna. Püügile jäänud Herry ja Ridala püüdsid viimase info kohaselt sadamasse sisse sõita veel eile õhtul, kuid see edenes neil väga vaevaliselt.
Jäälõhkuja poolt reedel vabaks murtud tee ja sadama akvatoorium oli eilseks taas nii kinni külmunud, et inimestel kannatas jää peal käia. Seega on jäävangistus veerel tagasi.

Mõntu sadamas on samal ajal jäävangis laev Veere. Olgugi et jäälõhkuja Marss 1 sõidab teel Pärnusse läbi ka Mõntu alt, sinna ta siiski sisse ei keera. Selleks olevat laeva süvis liialt suur. Mõntu sadama omanik Mihkel Undrest ütles Saarte Häälele, et selleks nädalaks lubatakse 20 m/s puhuvat lõunatuult ja see aitaks Mõntu sadama jääolude kergenemisele juba suuresti kaasa.

Vaata videoklippe võitlusest jääga SIIT.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 68 korda, sh täna 1)