Facio nõuab Muhult kohtus 90 000 eurot (3)

Ehitusfirma Facio Ehitus nõuab Liivale plaanitava sotsiaalkeskuse ehituse lepingu ühepoolse lõpetamise pärast Muhu vallalt kohtu kaudu enam kui 90 000 eurot ehk 1,4 miljonit krooni.

Muhu vallavanem Raido Liitmäe ütles eile Saarte Häälele, et eelmisel suvel ütles Muhu vallavalitsus Facio Ehituse AS-ga sõlmitud töövõtulepingu üles seoses lepingu rikkumiste ja töövõtja lahkumisega objektilt. “Nüüdseks on Facio lepingu ühepoolse lõpetamise vaidlustanud ja nõuab kohtu kaudu õigust,” selgitas Raido Liitmäe. Facio Ehituse hagi Muhu valla vastu tuleb Kuressaare kohtumajas arutusele 29. märtsil. Facio Ehitus eile Saarte Hääle kommentaaripalvele ei vastanud.

Facio Ehitus pidi hooldekodu Liivale valmis ehitama 2010. aasta septembriks, kuid juba ehituse algusjärgus tekkisid ehitusfirma ja tellija vahel erimeelsused. Nimelt lubas Facio hankel osaledes hoone valmis ehitada veidi üle 17 miljoni krooni eest, kuid leidis juba mõni kuu hiljem, et vaja oleks veel vähemalt 2,6 miljonit krooni. Hooldekodu ühise projektina rajavad Muhu, Orissaare, Pöide ja Laimjala valla esindajad otsustasid ehitusmaksumuse kallinemist mitte kooskõlastada.

Seepeale pakkisid Facio ehitajad asjad kokku ja lahkusid objektilt. Viidates toona küll suurele külmale, mis ei lase ehitustegevust jätkata. Seni ei ole Muhu vallavalitsus uut ehitushanget välja kuulutanud, kuid varem on vallavanem Raido Liitmäe Saarte Häälele öelnud, et uue hanke järgselt kallineb hooldekodu ehitus vähemalt 30 protsenti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 28 korda, sh täna 1)