Selgusid tublimad noored kõnelejad

Kuressaare raekojas võistlesid eilsel kõnekonkursil maakonna sõnaosavamad koolinoored.

Nooremas astmes kõneldi tööpuudusest, sõprusest, eurost, erivajadustega inimestest, aga ka teemadel “Eesti vs. inglise keel”, “Facebook” ja “Viljaringid”. Vanemas vanuseastmes võisteldi kahes voorus. Esimeses tuli esitada kodus ettevalmistatud kõne, teise vooru pääsenud kuue võistleja vahel loositi uus teema, mille ettevalmistamiseks oli aega pool tundi.

Nooremas vanuseastmes jagasid esimest-teist kohta Lauri Põld (SÜG) ja Nemo Usin (Kuressaare põhikool). Kolmas koht kuulus Helena Kuivjõgile (Lümanda põhikool) ning eripreemiad pälvisid Laura Oolup (KG) ja Airike Vipp (SÜG).

Vanemas vanuseastmes tunnistati esimese koha vääriliseks Kristjan Lukk (SÜG), teisele kohale tuli Mairo Tänav (KG), kolmandaks Anna Talvi (SÜG) ning eripreemiad läksid Linda Lapile (KG) ja Erkki Etverkile (KG).

Grand prix’ võitis Mihkel Lember (SÜG), kes oli ette valmistanud kõne teemal “Ilus on maa, mida armastan”. Teises voorus kõneles ta loosi tahtel teemal “Tähtis on koostöö”. Žürii kiitis noormehe kõnede head ülesehitust, loogilisust ja veenvust. Mihkel Lember esindab Saaremaad ka vabariiklikul kõnekonkursil Põltsamaal.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)