Muhu vald plaanib maadevahetust

Vallale kuuluvaid maavaldusi inventeerinud Muhu vallavalitsus plaanib maadevahetust ja osa maatükkide müüki.

Muhu vallavanem Raido Liitmäe ütles Saarte Häälele, et Muhu vallale kuulub praegu umbes 30 kinnistut ja vald on võtnud eesmärgiks leida neile võimalikult mõistlik kasutus.

Näiteks Muhu tööstuspiirkonnaks sobilikul Piiril on vallal plaanis vallale kuuluvale maatükile mõni krunt juurde soetada ja anda omanikule maad vastu mujalt. “Piiri on ideaalne koht, mida pakkuda välja mõnele ettevõtjale, kellel on mõttes midagi tegema hakata,” rääkis Raido Liitmäe. “Kui sul kohta pakkuda pole, siis ka ei tule keegi,” lisas ta.

Muhu valla maa- ja planeeringunõunik Pille Tamm ütles, et ehkki vallale kuuluvad mereäärsed maad on mõeldud puhke- ja virgestusaladeks ning üldjuhul nende vahetus kõne alla ei tule, pole mõne tüki puhul maadevahetus ka välistatud.

Lisaks vahetamisele pakub vald loomapidajatele rendile maid, mis praegu seisavad kasutuseta. Muhusse paigaldatava piirivalveradariga seoses soovib kaitseministeerium Muhu vallalt üht maatükki ära osta, samuti on vallal paar elamuehituseks sobivat maatükki. Suurema osa maid jätab vald siiski enda omandisse, nende hulgas metsatükid, mida vald kasutab hakkpuidu varumiseks, ütles vallavanem Raido Liitmäe.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 30 korda, sh täna 1)