Mitu tundi valimisjuttu tipnes nänni rabamisega (43)

Mitu tundi valimisjuttu tipnes nänni rabamisega

KANDIDAADID: Oma seisukohtade eest seisid eile Lümandas teiste poliitikute hulgas ka (vasakult) Jüri Kuusk ja Jaanus Tamkivi Reformierakonnast, Rahvaliidu peaministrikandidaat Jaan Toots ja keskerakondlane Kalle Laanet (paremal). Kolme nendest saavad valida ka saarlased.
Foto: Raul Vinni

Üheksal poliitikul ja umbes 30 potentsiaalsel valijal oli eile Lümanda rahvamajas peamiselt ühesuunalise kõnevooluga valimisteemaline kokkusaamine. Valdavas osas pensionieas kuulajad suurt küsimisaktiivsust üles ei näidanud. Küll aga tormati ürituse lõppedes erakondade meenete laua juurde, selle asemel et kasutada pakutud võimalust poliitikutega törts neljasilmajuttu ajada.

Lümanda rahvamajas toimunud kohtumist juhtinud valla hoolekandetöötaja Jelena Pšenitšnaja eesmärk oli õilis: tuua kandidaadid rahva silme ette ja käega katsuda. Et ei peaks valima vaid televiisoris rääkivaid päid.

Kohale saabunud seltskond oli esinduslik. Rahvaliit oli kohale saatnud peaministrikandidaat Jaan Tootsi ning Aivo Linnu, Madis Sinimetsa ja Ülo Kannisto. Reformierakond oli esindatud Jüri Kuuse ja Jaanus Tamkivi näol. Keskerakonnast oli kohal Kalle Laanet ja sotse esindas Kajar Lember. Pingirea otsa peale toetas end ka üksikkandidaat Raimond Ellik.

Peamiselt saidki rääkida poliitikud. Rahvale pakuti korduvalt küsimisevõimalust, kuid seda pakkumist kasutati vaid mõnel üksikul korral ning peamine küsija oli Lümanda vallavolikogu esimees Mart Maastik. Poliitikud said rääkida oma programmist, Saaremaa sadamatest, pensionist, maksudest ja lastest ning anda hulgaliselt lubadusi. Sagedasti kasutati väljendeid “vajab arutamist”, “tuleb diskussioon tekitada”, “peame selgeks tegema”.

Kohtumine elavnes veidi, kui jutuks tulid laste ja maksudega seotud teemad ning riigikogulaste kuluhüvitised ja riigikogu kohtade vähendamine. Üle kahe tunni kestnud kohtumise lõpetuseks pakuti rahvale lahkelt, et nüüd on võimalik poliitikutega ka nelja silma all vestelda. Rahvast huvitasid aga rohkem lauad, kus erakondade nänn välja pandud. Kaasa haarati nii helkureid, pastakaid, kindaid kui ka turukotte. Keset rahvamaja saali seisvate poliitikute vastu keegi suuremat huvi üles ei näidanud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 37 korda, sh täna 1)