Kevadootuses kõlab Jääaaria

Pärnu Ooper toob 19. veebruaril Kuressaare piiskopilinnuses kuulajate ette suvepealinna emotsiooniküllusega hiilgava ja inspireeriva ettekande. “Jääaaria” on meie külma talveilma veidi hingesoojust toov ooperimuusikaprojekt.

Solist on sopran Kai Kallastu ja klaveril saadab helilooja Andrus Kallastu.
Kõlab 19. saj suurima itaalia ooperihelilooja Giuseppe Verdi looming. Oma elu jooksul kirjutas ta 26 ooperit. Verdi kangelannad ja kangelased, kuigi võidetud ja laastatud kurja saatuse poolt, võitlevad viimase hetkeni, mõjudes samas mitte niivõrd eleegiliselt, vaid hoopis üllatavalt raevukalt. Kava teist heliloojat Giacomo Puccinit peetakse tihti Verdi mantlipärijaks. Tema teosed on tihti inimlikud draamad, mille keskseks figuuriks on saanud naise kuju.

Hurmavateks kangelannadeks kehastuv Kai Kallastu on esinenud ooperi- ja suurvormisolisti ning kammerlauljana nii Eestis kui ka Lätis, Saksamaal ja Soomes. Ta on Helsingi Metropolia ülikooli klassikalise laulu ja vokaalpedagoogika muusikamagister. Klaverisaatja – dirigent ja helilooja Andrus Kallastu on teinud koostööd mitmete tunnustatud muusikutega Euroopas ning tegutsenud erinevate muusikafestivalide ja ansamblite kunstilise juhina Eestis ja Soomes.

Tegemist on rahvusvaheliselt laiakavalise interpreediga, kes esitab muusikateoseid gregoriaanikast kuni ultramoodsate interdistsiplinaarsete kompositsioonideni. Ta on ka Pärnu nüüdismuusikafestivali ja Pärnu Ooperi projektide juht. Viimastel aastatel on Kai Kallastu koostöö repetiitori ja abikaasa Andrus Kallastuga olnud vägagi intensiivne ja rahuldustpakkuv nii publikule kui ka neile endile. Seekord saab vaataja nende omavahelist kooskõla nautida, kuulates aariaid armastatud ooperitest.

Pärnu Ooper asutati 1993. aastal ning tegu on mitmekülgse muusikateatri kollektiiviga, kes ei keskendu mitte ainult enim tuntud ja armastatud repertuaari esitamisele, vaid kus julgetakse ka eksperimenteerida.

Mariliis Mihhejev

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 46 korda, sh täna 1)