Perearste ähvardab läbipõlemine (10)

Praegu, mil Saare maakonnas perearste napib, puudub tegutsevatel tohtritel võimalus korralikult puhata, täiendustelkursustel käia. Kuna paljudel neist pole võimalik endale asendajat leida, ei saa perearstid lubada endale luksust ise haigeks jääda.

See oli üks põhiline probleem, mille perearstid kokkusaamisel Saare maavanema Toomas Kasemaaga esile tõid ning mis kirgi küttis ja mille arutamine aega võttis. “Sarnane olukord on kogu meie riigis. Ja just see viib lõpuks tohtrite läbipõlemiseni,” tõdes haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja asetäitja Anneli Tõru. “Ja sellest tulenevalt ongi reaalsus see, et praegused tegusad ja hakkajad arstid lõpuks oma ametist loobuvad.”

Ühisnõupidamisel, millest võttis osa kuus maakonnas tegutsevat perearsti ning Eesti haigekassa ja Kuressaare haigla esindajad, arutati ka, kuidas meelitada Saaremaale noori spetsialiste. Leiti, et arstide Saaremaale saamiseks tuleb koos tegutseda maavalitsusel, kohalikel omavalitsustel, ministeeriumil, ülikoolil ja perearstidel. “Püüdsime leida võimalusi, mis viiksid sobivate tulemusteni, kuid konkreetsetest lahendustest on hetkel veel vara rääkida,” sõnas Tõru.

Ühisnõupidamisel arutati veel mitmeid perearstidele olulisi teemasid nagu tehniliste abivahendite soodustingimustel taotlemine, hooldus-õendusteenuse kasutamine, puudega laste probleemid jne. Kuigi seekordsest ühisnõupidamisest võttis perearste osa kasinalt (19 arstist oli kohal 6), arvab Anneli Tõru oma sõnul, et sellised kokkusaamised on vajalikud. Ta avaldas lootust, et hea uudis levib ning järgmistel kordadel on ka perearstide poolne huvi asju üheskoos arutada ja tegutseda suurem.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)