Kuressaare haigla sai sünnipäevaks lipu ja lifti (galerii) (5)

Kuressaare haigla sai sünnipäevaks lipu ja lifti (galerii)

VÄÄRT KINK: Haigla renoveerimistöid teinud aktsiaseltsi Gustaf esindaja Raigo Jaanuste (paremal) tõi raviasutusele kingituseks “esmaabikohvri”, kus sees ka tükike ajalugu – haigemaja vana parketitükk ja ajalehed, millega 1941. aastal seinu soojakindlaks muudeti. Kingitust uurivad haigla juht Viktor Sarapuu ja majandusosakonna juhataja Heli Sall.
Foto: Raul Vinni

Homme 70-aastaseks saav Kuressaare haigla tähistas oma väärikat tähtpäeva eile lipu õnnistamise ning renoveeritud vana haigemaja teise ja kolmanda korruse avamisega. 70 aastat tagasi ehitatud liftišahtis on nüüd lõpuks olemas ka lift.

“Juubilar näeb täna tõesti hea välja!” õhkasid eile ühed peokülalised vana maja teise korruse fuajees. “Nabanööri pidi oleme me kõik haiglaga seotud sünnist surmani,” tõdesid teised. “Kui 1941. aastal, mõni kuu pärast Kuressaare haigla avamist, andsid soomlased ühele asteroidile Saaremaa nime, olnud sellel seos ka Kuressaare haiglaga,” avaldas haigla juht Viktor Sarapuu, kes võttis vastu õnnitlusi ja kingitusi ning tunnustas ise tublimaid tegijaid.

Esimesena surus haigla juht kätt Selma Leesil, kes alustas maakonnahaiglas kokana tööd 1938. aastal 18-aastaselt. “Miks sa, Selma, tööle ei tule?” uuris Sarapuu vanaproualt. “Kui oleks häda pärast, siis ma ikka tuleksin!” lubas krapsakas naine lustakalt.

Haigla raudvara Selma Leesi, arstid Jaan Kirss ja Aare Taul ning ämmaemand Helgi Tammur olid need, kes pälvisid kohalolijatelt ka kõige pikema ja soojema aplausi. Tähelepanuväärse kingituse, kohvri “abivahenditega” tõi haiglale vana maja renoveerinud ehitaja, aktsiaseltsi Gustaf esindaja Raigo Jaanuste. Kohvris olid muuhulgas vanad parketitükid ja ajalehed, mis teeninud haiglat 1941. aastast. Ühed katnud põrandat ja teised pandud seinte soojustuseks.

Rääkides ehitamisest, tõdes Sarapuu, et vana maja teise ja kolmanda korruse valmimine on üks osa käimasolevast hooldusravikompleksi projektist, mis läheb kokku maksma üle kahe miljoni euro (Euroopa struktuurfondidest saab haigla sihtasutus veidi üle miljoni euro). Kokku annavad eile avatud vana maja teine ja kolmas korrus juurde 38 uut renoveeritud voodikohta. Lõpuks on vanas majas olemas ka lift, mille šaht oli valmis juba 1941. aastaks, kuid lift ehitati sinna sisse alles nüüd.

Kuressaare haigla lipu õnnistasid sisse luteri kiriku praost Veiko Vihuri, apostlik-õigeusu kiriku ülempreester Andreas Põld ja Siioni koguduse pastor Margus Mäemets. “Ma ei tea, kas haiglal vene ajal oli lipp,” kahtles Viktor Sarapuu, kelle jaoks on õnnistuse saanud lipp sümboolse tähendusega.

“Vahel peabki mõnda asja idealiseerima, eks see näitab, et haigla on järjepidev ja kestev nii ajas kui ka ruumis,” märkis haigla juht, kelle sõnul sümboliseerib lipu kollane värv ordulossi kuldseid kupleid, valge on aga lootuse värv, mis olemas ka maakonna ja Kuressaare lipul ning sinine on mere värv. Lipu keskel on Saaremaa kontuur, näitamaks, et tegemist on kogu maakonna jaoks mõeldud asutusega.

“Kindlasti on haiglal neid tähtpäevi – juubeleid ja konverentse –, kus lipp võib uhkelt lehvida,” arvas Sarapuu. Traditsioonilised naelad lõid lipukangasse Kuressaare haigla sihtasutuse nõukogu esimees Tiit Sarapuu ja juhatuse esimees Viktor Sarapuu, Saaremaa arstide seltsi juhatuse liige Toomas Tuuling, Eesti õdede liidu Saaremaa piirkonna usaldusisik Asra Takkis ja Eesti tervishoiutöötajate ametiühingu liidu Kuressaare haigla ametiühingu usaldusisik Kersti Jõesalu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 104 korda, sh täna 1)