Ajakirjanik arvab: Naised saunas rääkisid, et… (2)

Terve Kuressaare linn kihab juba enam kui nädal aega ühest kõlakast. Suust suhu liigub see kuulujutt. Teema on delikaatne, sest üks naine sattus haiglasse ja üks eakas mees läks manalateele. Rahu tema põrmule ja sügavaim kaastunne lähedastele.

Neid juhtumeid seob märksõna “kukkumine”. Kõik me teame, et Kuressaare tänavad ja kõnniteed on viimased paar nädalat libedad olnud. Kohati väga libedad, nii et püstijäämiseks on kindlasti vaja head tasakaalutunnetust ja väga palju õnne.

Kojamehed tegid, mis suutsid, kuid ikkagi ei suutnud nad kõikjal laiutavaid jäävälju tõrjuda – kilode kaupa loobiti graniidipuru maha, kuid sula tegi kohe oma töö ja sõelmed kadusid taas hirmlibeda jääpeegli alla. Mõnel pool olid kojamehed koguni nii tublid, et peksid terve kõnnitee jääst puhtaks, ja käia oli sellisel pinnal lausa lust.

Veidi enam kui nädal tagasi juhtus ühel Kuressaare kõnniteelõigul üsna lühikese ajavahemiku jooksul kaks väga tõsist õnnetust. Üks naine kukkus ja sai väga haiget. Ja üks mees kukkus. Selili ja lõi pea vastu maad katki. Kõnnitee tema all oli aga puhas, sellel polnud jäätriipugi.

See juhtus argipäevasel hommikupoolikul peaaegu Kuressaare kesklinnas. Loomulikult oli mõlemal õnnetusel pealtnägijaid. Linnas hakkas ringi liikuma kumu: “Kas sa tead, et üks mees kukkus libedal kõnniteel ennast surnuks?!” Ja ei vaibu see jutt juba nädal aega.

Kõlakas jõudis ka ajalehetoimetusse ja me kontrollisime seda. Saime üsna kohe teada, et libeda kõnniteega polnud surmajuhtumil ega õnnetul kukkumisel midagi pistmist. Mõlemad inimesed kukkusid tõsise tervisehäire tõttu. Otsustasime neid juhtumeid uudisteks mitte kirjutada.

Inimeste tervisehädad on delikaatne teema. Kuid et see kuulujutt ükskord ometi vaibuks, oli vaja midagi teha. Seepärast kirjutasin selle repliigi. Ja veel. Kuigi ööl vastu reedet Saaremaad tabanud torm kattis jääväljad lumega, on selle all ikkagi väga libe. Palun arvestage siis sellega, kui samme seate.
Jääge püsti!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 56 korda, sh täna 1)