Saarte mängudel promotakse uut logo (7)

Saarte mängudel promotakse uut logo

MÄNGUDELE LOGOGA: Eelmisel aastal välja töötatud Saaremaa uus bränd läheb SSMA juhatuse esimehe Madis Kallase (paremalt teine) sõnul ka Saarte mängude koondise särgile. Pildil oleval Ahvenamaa mängude koondise vormil piirduti vaid kirjaga “Saaremaa” särgi seljaosal.
Foto: Raul Vinni

Saaremaa Saarte mängude assotsiatsiooni juhatus otsustas, et mängude riietusele kantakse Saaremaa logo, mis eelmisel aastal lõplikult valmis.

“Saaremaa koondislaste T-särkidele tulevad esmakordselt peale Saaremaa uued logod, mille propageerimisel annavad siis ka sportlased oma osa,” ütles SSMA juhatuse esimees Madis Kallas. “Ma arvan, et on hea idee levitada läbi Saarte mängude ka laia ilma Saaremaad tutvustavat sümboolikat. Saaremaa sümboolika kantakse nii kaasavõetavatele märkidele kui ka T-särkidele.”

Varasematel aastatel on kasutatud tunnusmärgina kas lihtsalt Saaremaa kujutist, SSMA sümboolikat. Rhodose mängude tarbeks lasti särgi tagaküljele lausa spetsiaalne maal joonistada. Nagu Kallase jutust selgus, ongi sel aastal ühtseks vormiks vaid lühikeste käistega T-särk. Varasematel aastatel on sportlased riietatud pikka dressi või ka lühikesse vabaajarõivastusse, nagu näiteks neli aastat tagasi Rhodosel.

Kallase sõnul on selline otsus tingitud peamiselt pingelisest eelarvest. Iga delegatsiooni liige saab kaks särki, mille peale on kantud Saaremaa logo ja ka äratuntavalt Saaremaa nimi. Mis värvi saavad särgid olema ja kust need tellitakse, seda Kallas veel öelda ei saanud, kuna läbirääkimised alles käivad.

“Sooviksime vältida klassikalisi värve nagu näiteks must, valge, sinine ja minna seekord uute värvidega nagu näiteks roheline, kollane,” rääkis Madis Kallas. Riietuse maksumus on arvestatud sportlase osalustasu sisse.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 47 korda, sh täna 1)