Valjala perearstikeskus on avatud (12)

Valjala perearstikeskus on avatud

TERVES KEHAS TERVE VAIM: Valjala perearstikeskuse avamisel lõikasid lindi läbi perearst Merike Rüütel (vasakul), volikogu esimees Liilia Eensaar ja vallavanem Kaido Kaasik.
Foto: Egon Ligi

Eile pärastlõunal avati pidulikult Valjala uus perearstikeskus, mis on endisest ühepereelamust terviseasutuseks renoveeritud. Hoone esimesele korrusele saab ruumid ka apteek. Teisel korrusel asub sotsiaalkorter.

Maja maksumuseks kujunes 1,5 miljonit krooni. Poole miljoniga toetas EAS, miljon tuli valla eelarvest. Ehitustööd tegi OÜ Valjala Ehitus. “Üks kena väike asi on meil jälle valmis saanud. Ma ei teagi, mitmes ambulatoorium, velskripunkt või haigla see Valjala vallas viimase pooleteist sajandi jooksul on. Küllap ajaloolased selle välja selgitavad,” tundis vallavanem Kaido Kaasik pärast lindi läbilõikamist vastavatud tervisekeskusest siirast rõõmu.

Tervisekeskuse pühitses EELK Valjala koguduse õpetaja Hannes Nelis.
Valjala volikogu esimehe Liilia Eensaare arvates on tervisekeskus vallaelanikele üks kõige kauem oodatud maja. “See on olnud meil pikka aega jutuks. Aga ikka on rahastamist leidnud teised objektid. Nüüd on õnneks järg jõudnud siia. Inimene hakkab ju arstiabi vajama oma esimesest elupäevast alates kuni viimase elutunnini välja,” märkis Eensaar.

Volikogu esimees hindas kõrgelt perearst Merike Rüütli ja medõe Liilia Koidu tööd. “Te olete väga arusaajad. Meeldivat koostööd ja üksteisemõistmist paljudeks aastateks!” soovis Liilia Eensaar. Valjala põhikooli direktor ja vallavolikogu liige Aive Mõistlik rääkis tehtud analüüsi tulemustest, mis tõid esile valla prioriteedid. “Kõige tähtsamad asjad on tegelikult kohalikus omavalitsuses ja noore pere jaoks hästi hooldatud, kasvatatud ja õpetatud lapsed.

Lasteaia ja kooli eest on meie vald kenasti hoolitsenud. Kolmanda asjana on meie kõigi jaoks väga tähtis perearst. Kui tulin täna siia, siis mõtlesin nende inimeste peale, kes hakkavad siin uues majas töötama. Mul oli sellest hea ja soe tunne,” ütles Aive Mõistlik. Maavalitsuse tervitused edastas haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja asetäitja Anneli Tõru. Perearst Merike Rüütel tänas omakorda vallajuhte ja ehitajaid, tänu kellele uus perearstikeskus valgus- ja ruumiküllane sai.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 450 korda, sh täna 1)