Ruhnlane: maavalitsus hoiab meid infopuuduses (2)

Ruhnu vallavolikogu liige Kaarel Lauk leiab, et Saare maavalitsus hoiab ruhnlasi teadmatuses ja infopuuduses kõige tähtsamat eluvaldkonda – ühistransporti – puudutavates küsimustes.

Lauk kirjutab majandusministeeriumisse saadetud pöördumises, et maavalitsus ei ole siiamaani avalikustanud eelmisel aastal korraldatud “Pärnu–Ruhnu–Roomassaare ühistranspordiuuringu” tulemusi, kuigi AS-iga Regio sõlmitud lepingu järgi pidanuks see valmima 30. septembriks. Samal ajal, jätkab Lauk, esinevad maavalitsuse töötajad meedias väidetega, nagu toimuks Ruhnu transpordikorralduse tagamine vastavalt kõnealusele uuringule.

Kaarel Lauk viitab maavalitsuse nõuniku Taavi Kurisoo Saarte Hääles ära toodud sõnadele, et “maavalitsus leiab Pärnu–Ruhnu–Roomassaare ühistranspordi-uuringule tuginedes jätkuvalt, et parim lahendus Ruhnuga navigatsiooniperioodil transpordiühenduse tagamiseks on kombineeritud (laev + lennuk) transpordiühendus.”

Lauk väidab, et see ei vasta tõele ja nii vallavolikogu kui ka kodanike tasandil on korduvalt väljendatud seisukohta, milles nõutakse stabiilse laevaühenduse taastamist ja et parim Ruhnu suvise transpordikorralduse lahendus on kiirekäigulise reisi- ja kaubalaeva käigushoidmine marsruudil Pärnu–Ruhnu–Roomassaare 3 korda Pärnu ja 2 korda Roomassaare suunal nädalas.

Kurisoo ütles Saarte Häälele, et maavalitsus ei võtnud ühistranspordiuuringut vastu, kuna polnud rahul töö kvaliteediga: väljapakutud järeldused ja sõidugraafikud ei olnud kogutud andmete ja analüüsidega piisavalt seostatud. “Praeguseks on AS Regiol uuringu lõplikuks üleandmiseks vaja koostada uuringutulemustele vastavad sõidugraafikud,” märkis Kurisoo, kelle sõnul on maavalitsus kursis uuringu sisuga ning saab seega oma seisukohtades sellele tugineda.

Kurisoo lisas, et maavalitsus on informeerinud kõigist Ruhnu transporti puudutavatest küsimustest ja arengutest Ruhnu vallavanemat Aare Sünterit. Kaarel Lauk ütles Saarte Häälele, et tegu on Saare maavalitsuse teadliku tegevusega hoida ruhnlasi teadmatuses ja infopuuduses, kuni maavalitsus esitab “kooskõlastamiseks” täislahenduse – maavanema kabineti seinte vahel sündinud ühistranspordikorralduse Ruhnu 2011. aasta suveks – 8-kohaline väikelennuk ja kord nädalas laev Roomassaarest.

“Tegu on elu riigipoolse väljasuretamisega Ruhnu saarel. Saart hoiab elus ainult suvine turistide toodav raha, kui seda ei tule, sureb saar välja,” kinnitas Lauk.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)