Pankrotihaldur läks Üllar Õuna kautsjoni kallale (13)

Pankrotihaldur läks Üllar Õuna kautsjoni kallale

Saaremaal Tagamõisas asuva maatüki omanik Üllar Õun pole nõus, et osa tema valdustest liideti Natura aladega.
Foto: Raul Vinni

Üksikkandidaadi Üllar Õuna pankrotihaldur palus valimiskomisjonil tagastada mehe valimistel kandideerimiseks tasutud kautsjon. Õuna arvates on pankrotihaldur pahatahtlik ja püüab tema tegevust takistada. Pankrotihaldur palus valimiskomisjonil tagastada mehe 556 euro suurune kautsjon, kuid komisjon seda teha ei saa, sest selleks puudub seaduslik alus, kirjutas Postimees.ee .

Kautsjoni tagastamise kord on sätestatud riigikogu valimise seaduses, mille kohaselt makstakse kautsjon üksikkandidaadile tagasi, kui ta osutub valituks või saab hääli valimisringkonnas vähemalt poole lihtkvoodi ulatuses. Muid kautsjoni tagastamise aluseid seadus ette ei näe, selgitas valimiskomisjoni meediasuhete juht Erki Peegel.

Hiiu-, Lääne- ja Saaremaal kandideeriv Üllar Õun on valimiskomisjoni kodulehe andmetel töötu, tema ametiks on märgitud kodanikuõiguste aktivist. Pärnu maakohus kuulutas tema pankroti välja mullu mais. Pankrotihalduri samm valimiskomisjonis oli Õuna jaoks aga üllatus. “Küsimus ei ole võlgades. Pankrotihaldur teeb kõik võimaliku selleks, et mind takistada,” sõnas Õun. “Algusest saadik ei ole pankroti põhjus olnud mingis rahas,” sõnas ta. Mehe arvates on pankrotiprotsess vahend sundida teda vaikima, sest Reformierakonna endine liige kritiseerib erakonna tegevust Natura alade osas.

Pankrotihaldur Mari Männiko tõdes, et valimisseadusest ta õiguslikku alust kautsjoni tagastamiseks ei leidnud, kuid pöördus valimiskomisjoni poole olukorras selguse saamiseks. “Kui Üllar Õun sai kuskilt 530 eurot, oleks ta pidanud selle pankrotivarana pessa tooma, et kanda pankrotimenetluse kulusid või rahuldada võlausaldajate nõudeid. Aga Üllar Õun on sõltumata oma olematust majanduslikust olukorrast leidnud, et ta teab ise paremini, kuidas vara käsutada ja maksnud ära kautsjoni – see on ebaseaduslik tegevus,” sõnas Männiko.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 67 korda, sh täna 1)