
Saaremaal Tagamõisas asuva maatüki omanik Üllar Õun pole nõus, et osa tema valdustest liideti Natura aladega.
Foto: Raul Vinni
Üksikkandidaadi Üllar Õuna pankrotihaldur palus valimiskomisjonil tagastada mehe valimistel kandideerimiseks tasutud kautsjon. Õuna arvates on pankrotihaldur pahatahtlik ja püüab tema tegevust takistada. Pankrotihaldur palus valimiskomisjonil tagastada mehe 556 euro suurune kautsjon, kuid komisjon seda teha ei saa, sest selleks puudub seaduslik alus, kirjutas Postimees.ee .
Kautsjoni tagastamise kord on sätestatud riigikogu valimise seaduses, mille kohaselt makstakse kautsjon üksikkandidaadile tagasi, kui ta osutub valituks või saab hääli valimisringkonnas vähemalt poole lihtkvoodi ulatuses. Muid kautsjoni tagastamise aluseid seadus ette ei näe, selgitas valimiskomisjoni meediasuhete juht Erki Peegel.
Hiiu-, Lääne- ja Saaremaal kandideeriv Üllar Õun on valimiskomisjoni kodulehe andmetel töötu, tema ametiks on märgitud kodanikuõiguste aktivist. Pärnu maakohus kuulutas tema pankroti välja mullu mais. Pankrotihalduri samm valimiskomisjonis oli Õuna jaoks aga üllatus. “Küsimus ei ole võlgades. Pankrotihaldur teeb kõik võimaliku selleks, et mind takistada,” sõnas Õun. “Algusest saadik ei ole pankroti põhjus olnud mingis rahas,” sõnas ta. Mehe arvates on pankrotiprotsess vahend sundida teda vaikima, sest Reformierakonna endine liige kritiseerib erakonna tegevust Natura alade osas.
Pankrotihaldur Mari Männiko tõdes, et valimisseadusest ta õiguslikku alust kautsjoni tagastamiseks ei leidnud, kuid pöördus valimiskomisjoni poole olukorras selguse saamiseks. “Kui Üllar Õun sai kuskilt 530 eurot, oleks ta pidanud selle pankrotivarana pessa tooma, et kanda pankrotimenetluse kulusid või rahuldada võlausaldajate nõudeid. Aga Üllar Õun on sõltumata oma olematust majanduslikust olukorrast leidnud, et ta teab ise paremini, kuidas vara käsutada ja maksnud ära kautsjoni – see on ebaseaduslik tegevus,” sõnas Männiko.
Mis töötu! Sõidab Kihelkonna vahel Hummeriga ringi või on töötu abirahad vahepeal niipalju tõusnud.
Oh õudust, oh õudust, riigikogus peaksid olema inimesed, kes oskavad esiteks oma varaga ringi käia nii, et oma peret või oma firmat õieti majandada. Kui aga inimene, kes on oma majandamisega nii viltu jooksnud, et isiklik pankrot, mida ta oskab riigikogus teha- oh õudust!!!!
Mina tahaksin ka teada kes Õuna sugust valiks, sest kes temaga kokku on puutunud, teavad teda piisavalt hästi, et seda kindlasti mitte teha.
Tekib jälle küsimus – kus riigis me elame, et sellised asjad toimuvad? Kes ei teaks seda meest, nillib iga kodaniku ukse taga, kellel maanatukest on. Olge ettevaatlikud ja tähelepanelikud-keda valida!!!!!
Paraku ei tea ma sellest Õunast ja tema tegemistest midagi, kuid vaataks pilti laiemalt. Kas pankrotis inimesel puuduvad automaatselt EV kodaniku õigused? Kui oled pankrotis siis RK kandideerida ei saa? Järelikult peaks kandideerimiselt kautsionikohustuse maha võtma või tunnistama ausalt, et võlgnik on üks õigusteta ori, kellelt võiks võtta ära lisaks veel ka valimisõiguse.
Mu meelest oleks küll õiglane pankrotis inimese õigusi mingiks perioodiks piirata.
Valimisõigust päris ära ei võtaks, aga valitavatele ametikohtadele kandideerimist, mis annaks õiguse otsustada paljude inimeste nimel, piiraks küll. Pankrot tähendab ju seda, et ollakse kellegile võlgu või ei täideta lepingut ehk kellegile antud lubadusi. Kellegi usaldust on petetud.
Mulle tundub, et oli siiski üks päris hull aferist, Illar Tenno Kuressaare rehvormistlikus linnavalitsuses. Kas tema pankrotist on midagii kuulda.
OLEW AIT
EIP
746
lubab kautsjoni tasuda ka teisel isikul ja see ei pruugi seega Õuna raha olla.Pankrotihaldur lakkugu panni.
SELLIST PANKROTIKOLLI POLE KÜLL RIIGIKOKKU VAJA, MEES KANDIDEERIB SELLEKS ET PALGA EEST PANKROTIPESA TOITMA!
Huvitav küll kes on see kontingent kes Õuna poolt hääletab. Mees võiks eneseeksponeerimisest juba loobuda ja vaadata teraselt peeglisse.
Pankrotis inimesel võib elamiseks kätte jääda miinimumpalk, kõik muu, mida ta teenib, läheb võlgade katteks. RK liimena saaks Õun umbes 50 000 eeku palka kuus. Peale maksude mahaarvamist ja võlgade nõudmist jääks kätte miinimum. Oma valimislubaduses tahtis Õun anda poole palgast heategevuseks. Ehk siis pool miinimumpalka ja ise elab Tallinnas teise poolega. Seela!
mida te niutsute! Need olite ju teie ja sugulased, kes isand Õunale pool Tagamõisa poolsaart kommiraha (vaband, kasutatud auto raha) eest maha müüsid ja talle endale ekslikult ärimehe tunde tekitasite. Kas ei ole nii, Mis?
Rein Langi ajal on 51 % kohtutäituritest rikkunud seadust.Ilmselt on raske
nimetada ühegi teise eluala inimesi kui seda on kohtutäiturid, kellest 50 %
on distsiplinaarkorras karistatud seaduses toodud tegevusjuhiste
rikkumise pärast http://www.eta.ee/2010/12/16