Metsküla külaselts asutas laulukoori (5)

Metsküla külaselts asutas laulukoori

ESIMENE LAULUPROOV: Üle hulga aja kaikus Metsküla koolimaja saal koorilaulust. Esimene proov andis lootust edasiseks viljakaks tegevuseks.
Foto: Erakogu

Metsküla endisesse koolimajja tuli pühapäeval 13 laululembelist inimest, kes otsustasid laulukoori asutada. “Juhendajaks palusime siinkandis teada-tuntud muusikaõpetaja Tiina Oksa. Tema arvamuse järgi pidasid kõik kenasti viisi. Tore oli laulmas näha isasid, emasid koos lastega. Esimene kokkulaulmine kestis poolteist tundi.

Loodame dirigent Tiina Oksaga koostööd jätkata. Esimene proov näitas mõlemapoolset koostöövalmidust. Järgmine proov on juba eeloleval pühapäeval, 13. veebruaril kell 17 Metsküla koolimajas,” rääkis külaseltsi juhatuse liige Tiina Olesk.

Esialgu koor kõrgeid eesmärke ei sea. Dirigent ja lauljad peavad tähtsaks omandada repertuaar, millega esineda kohalikel pidudel, pakkumaks kontserdielamusi nii oma küla elanikele kui ka külalistele. Koorijuht Tiina Oks ei suutnud vaimustust tublidest külaelanikest vaid enda teada hoida, öeldes, et jaanuari lõpus tulid inimesed ideega välja ja juba veebruari alguses koguneti esimeseks prooviks.

“See näitab inimeste võimekust asja ajada. Vabariigi aastapäev on tulekul. Võib-olla astume juba siis esimest korda publiku ette. Küll me midagi välja mõtleme,” oli Tiina Oks optimistlik.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 98 korda, sh täna 1)