Komisjon rahuldas bussihanke vaidlustuse

Riigihangete vaidlustuskomisjon rahuldas AS-i Harjumaa Liinid vaidlustuse, millega viimane seadis kahtluse alla Saare maavalitsuse korraldatud Kuressaare ja selle lähiümbruse bussiveohanke dokumendid.

Vaidlustuskomisjon leidis, et hankedokumentides olid vastuolud selles, millal peab hanke võitja hakkama lepingut täitma – kas 1. märtsist või 1. septembrist 2011. See pole aga kooskõlas üldpõhimõttega, et hankija on kohustatud tagama riigihanke läbipaistvuse ja kontrollitavuse.

Vaidlustuskomisjon mõistis maavalitsuselt Harjumaa Liinide kasuks välja poole tasutud riigilõivust ehk 639 eurot. Otsust on võimalik kohtusse edasi kaevata seitsme kalendripäeva jooksul. Ligi 1,3 mln eurot maksev hange hõlmas avalikku bussiliinivedu järgmisel kümnel aastal Kuressaare linnas ja Kaarma vallas.

Saare maavalitsus nõunik Taavi Kurisoo ütles BNS-ile, et komisjon rahuldas Harjumaa Liinid vaidlustuse osaliselt. “Vaidlustuse sisu oli, et hankedokumentidest pole üheselt aru saadav liiniveo alustamise aeg ja busside minimaalsed nõutavad suurused,” ütles Kurisoo. Kurisoo lisas, et praeguseks ei ole maavalitsus otsustanud, kas kaevata vaidlustuskomisjoni otsus edasi või mitte.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 12 korda, sh täna 1)