Ennast täis kaaninud kohtualune viidi politseisse (5)

Ennast täis kaaninud kohtualune viidi politseisse

LIHTNE SÕNUM: Rool ja alkohol ei käi kokku – nii deklareerisid poliitnoored Kuressaares mõni aeg tagasi.
Foto: Peeter Kukk

Eile pärastlõunal toimetati Kuressaare kohtumaja saalist politseijaoskonda mees, kes tuli oma kohtuotsust kuulama raskes joobes. Mees toimetati politseijaoskonda välja magama ning kohus kuulutab tema purjuspäi autojuhtimise suhtes tehtud otsuse välja täna.

Eile päeval seisis kohtu ette 44-aastane Tallinnas elav Toomas, kes mullu septembris Kuressaare kesklinnas purjuspäi autoroolist tabati. ”Tegelikult ma ei ole mingi roolijoodik ja mul ei olnud plaanis kuritegu sooritada,” rääkis Toomas kohtus, lisades, et ta ei olnud sel hetkel lihtsalt adekvaatne olukorda hindama.

Mees tunnistas end süüdi ja palus juhtimisõigust mitte ära võtta. Kuigi mehe oma sõnul on ta materiaalne olukord väga närune, palus ta kohtult endale rahalist karistust. Eelmise aasta 9. septembri öösel märkas politseipatrull Kuressaare kesklinnas Kodulinna lokaali ees seltskonda, kes jõi erinevaid jooke. Samas seisis ka valge sõiduauto Volvo. Kui suurem seltskond oli lahkunud, istus Toomas lokaali ette pargitud Volvosse ja hakkas sõitma bussijaama poole.

”Läksime patrullautoga järele ja pidasime ta kinni,” rääkis kohtus tunnistanud politseiametnik, lisades, et juba mehega vesteldes oli tunda autokabiinist tulevat alkoholilõhna ning tekkinud kahtlusi kinnitas alkomeetri näit. Seega toimetati mees politseijaoskonda, kus algatati menetlus. ”Ma räägin teile nüüd oma versiooni,” alustas Toomas eile kohtus oma tunnistuse andmist. Ta kinnitas, et istus juhikohale vaid olude sunnil. Tema seisnud lokaali ees, kui sinna vajunud kohale noortejõuk, kes avaldanud soovi talle juua osta, kuid pannud siis rahaga plagama. Rahata jäänud Toomas otsustas seejärel ikkagi rooli istuda ja oma Saaremaa suvekoju sõita.

Politsei poolt kinni peetud mehel tuvastati väljahingatavas õhus 1,17 mg alkoholi liitri kohta, mis andis aluse kriminaalmenetluse alustamiseks. Prokurör palus kohtul mõista Toomasele karistuseks nelja kuu pikkune vangistus tingimisi 18-kuulise katseajaga. Toomase kaitsja palus kaaluda võimalust rahalise karistuse mõistmiseks.

Päeval tekkis kohtul korra kahtlus, et mees võib olla alkoholi tarvitanud. ”Praami peal ühe õlle tegin,” ütles Toomas prokurörile, kes küsis, kas mees on ikka kaine. Mõned tunnid hiljem, tulles kohtusse tagasi tehtud otsust kuulama, käitus mees aga väljakutsuvalt ja soovitas näiteks ajakirjanikel otsida paremad teemad.

”Kes sina oled?” küsis ta teda korrale kutsuma tulnud kordnikult ning aru saades, kellega tegu, palus vabandust. Kohtunik kutsus kohtusaali politseipatrulli, kes tuvastas kohtualuse joobe. Toomas puhus välja 1,52 mg liitri kohta, mis on kolm promilli ehk raske joove. Küsimusele, kas tal on ka rohkem äpardusi olnud, teatas Toomas, et vahetult enne kohtusse ilmumist sai ta trahvi turvavöö mittekasutamise eest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 38 korda, sh täna 1)