Saaremaa ettevõtjate liit: kuidas talente koju tuua? (5)

Saaremaa ettevõtjate liit (SEL) korraldab järgmisel kolmapäeval Tallinnas seminari, kus tutvustatakse kuulajatele Saaremaa ettevõtluskeskkonda ajaloos ja tänapäeval ning üritatakse üheskoos luua parimat tulevikumudelit. Seminariga soovib liit muuhulgas tutvustada võimalikele investoritele valdkondi, kuhu võiks tulevikus Saaremaal investeerida.

Saaremaa ettevõtjate liidu juhatuse esimees Robert Pajussaar tõdes eile Kadi raadio “Keskpäevatunni” saates, et saarel on olemas ülihea kontekst tegelemiseks ükskõik millise ettevõtlusega, kuid suuremaid investeeringuid ei ole samas eriti palju märgata.

“Teame küll, et aasta algul tehti palju uusi ettevõtteid, aga väga tugevaid ideid ei paista olevat. Seetõttu ongi seminari mõte, et vaataks oma Saaremaad rohkem ettevõtlustasandilt ja mõtleks, kas oleme midagi tegemata jätnud või kas oleme mingid võimalused kasutamata jätnud,” selgitas Pajussaar.

Tema sõnul on ettevõtjate liit tellinud uuringufirmalt Faktum & Ariko väikese uuringu, mille raames küsiti Saaremaa ettevõtjate käest, kuidas nad hindavad praegust olukorda ja mida võiks teisiti teha – kuhu edasi areneda. “14. veebruaril saame uuringu tulemused kätte ja selle põhjal tehakse kokkuvõtetest seminaril ettekanne, aga kavas on ka mitmed teised ettekanded,” kinnitas Robert Pajussaar.

Tema sõnul on Saaremaal ettevõtlusega tegelemiseks ideaalsed tingimused, vaja on ainult suunad selgemalt paika panna. “Kui suudame siia investeeringute mahtu kindlustada, siis tekivad saarel ka uued töökohad. Kuid soodne ettevõtluskeskkond peab tekkima vaid ühes ettevõtjatega. Ettevõtjad peavad teadma, mida on vaja teha ja kuidas areneda,” selgitas liidu juht seminari korraldamise põhjust.

Tallinnas toimub saarlaste seminar aga seetõttu, et paljud pealinnas viibivad SEL-i liikmed ei ole saanud seminaridest osa võtta, kui need on toimunud Saaremaal. Eesmärk on samas ka see, et SEL soovib seeläbi kaasata Saaremaaga seotud mandri ettevõtteid. Kaugemas plaanis on tema sõnul tegelikult kas septembris või oktoobris korraldada suurem konverents Saaremaal, et sama teemat süvenenumalt edasi lahata.

Pajussaare sõnul toimub seminar Tallinna südalinnas Viru väljaku ääres asuvas Nordic Hotel Forumis, kus on selleks ajaks kinni pandud suur saal, nii et huvilisi peaks sinna hulgi mahtuma. Eelnevalt tuleks end ainult SEL-i kodulehel www.seliit.ee registreerida. Seminarist osavõtt on kõigile tasuta. Saarlaste seminar algab 16. veebruaril kell 15.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)