Lümanda vald sai raha Atla sadama kordategemiseks (6)

Lümanda vald sai kalanduspiirkondade säästva arengu meetmest Atla sadama rekonstrueerimise esimese etapi töödeks 191 735 eurot ehk 3 miljonit krooni.

Lümanda vallavolikogu esimees Mart Maastik ütles Saarte Häälele, et toetussummaga tahetakse süvendada sadama akvatoorium, rajada kaldakindlustused ja teha korda sadama põhjakai. Vald loodab sel aastal veel raha saada ka sadama teise etapi töödeks, mille käigus tehakse korda muul ja lainemurdja. “Kui piirduda ainult esimese etapiga ja teist mitte teha, siis paari aasta pärast võivad tormid ja jää sadamale palju kahju teha,” osutas Maastik.

Kokku on ühe sadama kordategemiseks võimalik saada seitse miljonit krooni toetust ja see summa kuluks Atla sadama kordategemiseks ka ära. Atla sadam on mõeldud eelkõige kohalike elanike kalapaadisadamaks, kuid keegi ei keela sinna sisse sõita ka külalisalustel. Sadamasse mahub pärast rekonstrueerimist vähemalt 20 paati, praegu hoitakse seal alaliselt viite paati.

“Teoorias saaks sinna tulevikus sisse tulla isegi natuke suurem laev,” märkis Mart Maastik. Sadama rekonstrueerimistööd lähevad lahti niipea, kui ilmaolud seda lubavad. Projekti elluviimiseks tuleb kasutada sildfinantseeringut, kus toetus laekub arvele alles pärast seda, kui tööd on valla ja panga rahaga valmis tehtud. Tulevikus on sadama maa-alale plaanis ehitada ka kahekorruseline külamaja.

Praegu ei ole Lümanda vallas ühtegi toimivat sadamat, lisaks Atlale tahab vald võimalusel korda teha ka Roopa sadama. Sildfinantseerimise küsimust arutab Lümanda vallavolikogu oma tänasel istungil.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 72 korda, sh täna 1)