Korteriühistu hädas tülikate naabritega (3)

Kuressaare Pikk tänav 57 maja elanikud on püstihädas samas majas elava tülika seltskonnaga, kuid pöördumised ametnike poole ei ole probleemile lahendust toonud.

“Ebameeldiv seltskond,” kinnitas KÜ Pikk 57 esimees Tõnu Kallaste Saarte Häälele. “Aeg-ajalt käib siin politsei, kes saadab nad laiali,” rääkis ta, lisades, et politsei käib siis, kui peod liiga valjuks lähevad ja lärm majaelanikke häirib. Esimehe sõnul saadetakse seltskond siis selleks õhtuks laiali, kuid probleemi ennast see ei lahenda. Ühistu ei saa ka midagi ette võtta, sest korteri peremees on kõik arved korrektselt tasunud.

Saarte Hääle andmetel on majaelanikud saatnud märgukirja politseile ja linnavalitsusele, kuid paranenud olukord ei ole. Väidetavalt liigub sama seltskond raha nuiates ka Tooma poe lähistel. Kuressaare politseijaoskonna juht Kaido Vahter kutsub kõiki inimesi üles politseid teavitama, kui nähakse midagi kuritegelikku. “Ühtegi konkreetset avaldust pole kannatanud politseile aga teinud,” kinnitas Vahter, lisades, et seni on politseile laekunud vaid üks infoteatis, et Tooma poe juures on liikumas kahtlased isikud, kuid kontrollimisel midagi kahtlast ei leitud.

“Inimesed kardavad seda punti,” ütles Saarte Häälele mees, kes ei soovinud oma nime lehes avaldada, selgitades, et seetõttu ei julge keegi ka politsei poole avaldusega pöörduda. Mehe sõnul on ta ise kokku puutunud poe juures koguneva seltskonnaga ja temagi käest on raha küsitud. “Ma andsin mõned sendid,” tõdes mees, lisades, et tegi seda vabatahtlikult, et ta rahule jäetaks, seega ei olnud tal ka põhjust politseisse pöörduda.

Saarte Hääl kirjutas samast probleemist ka eelmisel nädalal, kui vahendasime rahanuiajate küüsi langenud linlase lähedase muret. “Nad varitsesid selle maja katuse all, mis on otsaga poe poole,” rääkis kodanik, kes ei soovinud oma nime ajalehes avaldada. Tema sõnul astus kolm noort ja tursket selli talle ligi hetkel, kui tal sularahaautomaadist raha välja võetud oli.

“Anna raha siia!” kõlanud nõudmine. Seejärel lubatud talle peksa anda ja raha ikkagi ära võtta. Kõige kriitilisemal hetkel päästis üksi rahaautomaadi juures olnud vanainimese nurga tagant poe poole sammunud mees, kelle nähtavale ilmumisel tumedates kapuutsiga jopedes pikad mehed jalga lasid. Kaido Vahteri sõnul on Tooma poe ümbrus politseipatrulli marsruudis sees, mis tähendab, et seda kontrollitakse tavapäraselt.

“Inimestele saab soovitada ainult seda, et oma vara tuleb hoolikalt hoida ja jälgida igal pool,” rääkis Vahter, lisades, et ei ole ühe või teise poe ümbrus või raha väljavõtmiskoht selles suhtes erinevad. Politseijuht palub suhtuda ettevaatusega neisse, kes automaadist raha võtvale inimesele väga ligidale trügivad või talle koguni abi pakuvad. Kõigist korrarikkumistest tuleb viivitamatult teavitada politseid lühinumbril 110.

Saarlane.ee kirjutas reedel, et Kuressaares on varguses kahtlustatavaina kinni peetud mehed, kes võivad olla seotud ka Tooma poe sularahaautomaadist raha võtnud inimeste kimbutamisega. Reedel kella kolme ajal päeval sisenes Kaubaaita viis keskealist meest, kellest kolm panid toime varguse summas 78,74 eurot (1235 krooni). Varastada püüti alkoholi ja juuksevärvi.

Poe töötajatele vahele jäänud meesterahvad viidi kaupluse kontoriruumi ja kutsuti välja politsei. Politsei kinnitas eile Saarte Häälele, et vargusjuhtumi uurimiseks on alustatud menetlust.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 84 korda, sh täna 1)