Kikkas ja Pärnik kaitsesid maratonil tiitlit (lisatud galerii!) (1)

Kikkas ja Pärnik kaitsesid maratonil tiitlit (lisatud galerii!)

VÕITJAD: Simmo Kikkas (ülemisel pildil ees) võitis mõlemal päeval 33 km distantsi. Mõlemal päeval jõudis poodiumile ka Reimo Nook (üleval taga).
Foto: Raul Vinni

Isegi see, et sel aastal tuli Saaremaa suusamaratoni sõita kahel päeval ja kahes stiilis, ei pannud Simmo Kikkast ja Tea Pärnikut võiduteel vääratama, mõlemad võtsid distantsil veenva võidu.

Kahepäevane võistlus tõi mõlemal päeval Karujärve radadele, mille ettevalmistust paljud sõitjad uhkusega kõrgeklassiliseks nimetasid, alla paarisaja sõitja. Laupäevases 33 km pikkuses klassikasõidus etendasid peaosa Simmo Kikkas, Andres Laineste ja Reimo Nook, kes jagasid omavahel ka poodiumikohad.

Kaks viimast asusid kohe ka juhtima, kuid esmalt tagaajajate grupis püsinud Kikkas võttis meestele lihtsalt järele. Ülejäänud grupp jäi juba esimese ringi peal paari minuti kaugusele. Teisel ringil raputasid Kikkas ja Laineste maha ka Noogi ning viimasel ringil läks eest ära Kikkas. “Mul oli parem pidamine,” ütles Kikkas Saarte Häälele hetk pärast finišeerimist. “Hakkasin tõusudel kiirendama, teadsin, et Andres ei tule järele.”

“Nukkidel ma vastu ei saanud,” olid teisena finišeerinud Laineste esimesed sõnad Kikkasele. Lainestet jäi ajaga 1:38,33 lõpetanud Kikkasest lahutama pea kaks minutit. Nook kaotas Lainestele omakorda pooleteise minutiga. Naiste klassikasõidus valitses teist aastat järjest Tea Pärnik Tartumaalt, kelle aeg oli 1:59.12. Kuni viimase ringini püsis teisel kohal Annika Vaher, kuid finišis pani end maksma tagant tulnud Ilme Alt, kelle aeg oli 2:11,14. Vaheri ajaks märgiti poolteist minutit kehvem aeg.

11-kilomeetrisel ringil oli meestest parim Mairo Mändal Oliver Mändla ja Ronald Paju ees. Naistest oli edukaim Klaarika Johanson, järgnesid Sille Rantanen ja Haivi Kopliste. Vaatamata ilmateatele, mis pühapäevaseks vabastiilimaratoniks lubas vihmast ja tuulist ilma, said maratoonarid sõita ilusas päikesepaistes. Kui esimene ring lõpetati suurema juhtgrupiga, siis teisel ringil võtsid juhtohjad enda kätte Kikkas ja Nook, kes sõitsid tandemina pea poolteist ringi, siis läks Kikkas oma teed.

Võitja tunnistas, et taktika oli olnud selline, et kohe ei hakka paugutama. “Kaks päeva järjest sõita on raske ja alguses ei maksa ennast kohe kinni tõmmata,” rääkis Kikkas ja lisas, et tegelikult polnud tal kummalgi päeval kahtlust, et tema jõuab finišisse võitjana. Vabastiilis oli Kikkase aeg 1:29,21. Nook kaotas 50 sekundit ja kolmandaks tulnud Indrek Rannama kaotas Noogile poolteist minutit.

Naiste sõidus tehti esikolmik klaariks juba alguses. Tea Pärnik võttis võidu ajaga 1:38,22, Annika Vaher kaotas 10 minutiga ja Johanna Toplaan omakorda 5 minutiga. “Konkurente suurt ei olnud,” tunnistas Pärnik pärast teist võitu Saarte Häälele. Ta ütles, et oli tulnud Saaremaale trenni tegema ja võttis seda võistlust eelkõige kui ettevalmistust Tartu maratoniks ja ka valdade talimängudeks, kus tuleb väljas olla oma koduvalla eest. Pärnik kiitis radade olukorda. “Jäljes oli hea laskuda,” märkis ta teisel päeval jäätunud suusajälje kohta, kus võeti üles juba korralikud laskumiskiirused.

Pärnik märkis ka seda, et vabasõidus annab tunda saarlaste vähene suusatamiskogemus, mis väljendub selles, et palju tallutakse teiste suusatajate suusakeppide peal. 11-kilomeetrise sõidu võitis meestest Urmo Talistu Rimo Timmi ja Marek Arge ees. Naistest oli parim Lisette Toplaan, talle järgnesid Edith Pärnik ja Maarja Toplaan.

Meeste sõitude võitja Simmo Kikkas avaldas ka arvamust, et olgugi hoolikalt ja hästi korraldatud võistlus, on kaks päeva järjest 33 km sõita rahvasportlasele liiast. “Kaks korda 33 on raskem kui 63,” märkis ta ning käis välja mõtte, et võistlus võiks toimuda kahel nädalavahetusel. Seda meelt ei olnud siiski enamik Saarte Häälega vestelnuist ja samuti kahel päeval sõitnud suusatajaist. Nende sõnul taandub kõik vabatahtlikkusele ja kes tunneb, et ei jaksa, see lihtsalt ei tule sõitma.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 107 korda, sh täna 1)