Linn tõttab appi libedatõrjega hätta jääjatele (31)

Linn tõttab appi libedatõrjega hätta jääjatele

JÄÄVÄLI: Kuressaare linna kojamehed on küll tublid ja loobivad kõikjale killustikku, kuid vahelduv sula ja külmumine nullib nende töö üsna kiiresti. Linnapea Urve Tiidus palub probleemsetest kohtadest teada anda kas või otse temale telefonil 52 17 702 või e-posti teel urve.tiidus@kuressaare.ee , linn@kuressaare.ee .
Foto: Egon Ligi

Inimesed, kel on kohustus oma kinnistuga piirneval kõnniteel libedust tõrjuda, kuid kes tunnevad end praegustes ilmastikutingimustes abituna, võivad esmaspäevast pöörduda Kuressaare linnavalitsuse poole ja Linnamajandus toob neile tasuta killustikku.

“Alates esmaspäevast võib iga koormisala omanik helistada telefonil 53 027 949 heakorraspetsialist Heino Vipile ja tellida linnamajanduselt killustikku kõnniteele,” kinnitas linnapea Urve Tiidus Saarte Häälele. Ta lisas, et killustik tuuakse tellijale kohale tasuta, kuid kindlasti ei ole see abi mõeldud ettevõtetele või hästi toime tulevatele inimestele, vaid tõesti vaid neile, kes on libedusetõrjega tõsiselt hätta jäänud.

“See võimaldab meil soovijatest ja tegelikust olukorrast ülevaate saada. Vanemate inimeste osas, kellel peaks edaspidigi raskusi olema, anname kontaktid üle sotsiaalosakonnale abi osutamiseks,” ütles linnapea.
Tema sõnul teavitatakse killustikuaktsioonist täiendavalt esmaspäevases Kadi raadio “Keskpäevatunnis”, kus samuti korratakse linnakodanikele üle mõisted “koormis”, “hea lumekoristustava” ja “libedusetõrje”.

“Ühtlasi käib järelevalve esmaspäeval kõik linna kõnniteed üle. Seega saame siis ülevaate tegelikust olukorrast,” tähendas Urve Tiidus. Saarte Hääl on viimastel päevadel saanud mitmeid pahaseid signaale linna tänavate ja kõnniteede kohta, kus püstijäämiseks läheb kohati vaja akrobaadi osavust. Eile kirjutas meile näiteks linnakodanik, kes väitis, et ülilibe Kuressaare hirmutab ka turistid eemale. Ta väitis seda, suhelnud välismaalastega, kes käisid siin ka suvel ja kiitsid Kuressaaret taevani.

“Aga nad lubasid, et mitte iial ei tule nad enam Kuressaarde talvel, sest tänavate olud pidid lausa katastroof olema. Üks vanaproua nende seast oli korralikult kukkunud luteri kiriku kõnniteel,” teatas mees, kes ise on sel talvel kukkunud kolmel korral.

“Lausa õudsed on näiteks muusikakooli ja tõesti ka luteri kiriku kõnnitee, kus õpi või roomamist, et liikuda saaks,” rääkis pahane linlane, kelle sõnul on kõnniteedele puistatavast killustikust kasu vaid hetkeks, sest pärast sulamist ja külmetamist kaob see jäässe. “Linn ei hoolitse oma kõnniteede eest ja ega ka eraisik vaeva näe,” resümeeris ta.

“100% nõus,” tunnistas linnapea Urve Tiidus, et kõik on õige – on libe, on hooldamata kõnniteid, on oht libiseda ja kukkuda. “Vestlus [haigla ravijuhi] dr Reet Tuisuga kinnitas, et libedatest tänavatest tingitud traumade arv pole õnneks kasvanud sel talvel. Näeme kõik, kui palju aeglasemalt peab liikuma, et ennast mitte ohtu seada,” lisas Tiidus.

Ta nentis, et olukord, mil päeval sajab vihma ja õhtul külmetab, on äärmiselt ebameeldiv ja tänavate-teede korrashoidjatele tehnoloogiliselt raskem kui lihtsalt lume äralükkamine. Ning võidujooks sula ja külmetamisega jätab mõnikord võitjaks ka ilmaolud.

“Tänavad ja sõiduteed, mida hooldab Kuressaare Linnamajandus, on korras hoitud. Mehed teevad tööd tõsiselt ja ressursipuudust ei ole. Kuid kahtlemata on päeva jooksul tunde, kus olukord ei ole ideaalne,” lausus linnapea. Tema sõnul on suurem probleem aga sellega, et kõnniteed erinevate kinnistute koormisalal on korras hoitud väga erineval tasemel.

“On suur palve kõigile, kellel on kohustused koormisalal, kõnniteed tõesti ohutuks muuta. Ega paremat testi ole, kui ise jalgsi sealt läbi käia,” tähendas linnapea, kelle sõnul on ka järelevalve teinud hoiatusi ja nõudnud majaomanikelt paremat tööd nende kinnistutega piirnevatel kõnniteedel. Linnapea kutsub ka kõiki erakinnistute omanikke üles oma hooldusfirmasid ja kojamehi paluma ning neilt ka nõudma, et kõnniteed oleksid tõesti korras.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 43 korda, sh täna 1)