Jaanuaris asus Saaremaale elama 55 inimest (2)

Siiski ei ole Saare maakonna rahvaarv tänavu jaanuaris suurenenud. Saare maavalitsuse nõuniku-perekonnaseisuametniku Avo Levisto sõnul on see tegelikult otse vastupidi olnud – elanikkond on vähenenud 12 inimese võrra.

Põhjuseks on Levisto sõnul negatiivne iive ja seda suurema surmade arvu tõttu, võrreldes eelmiste kuudega. Rändesaldo on perekonnaseisuametniku kinnitusel küll positiivne (+3), kuid samas ei ole esialgu veel näha sisserände otsest suurenemist.

Jaanuaris asus maakonda elama 55 inimest. Võrdluseks tõi Levisto 2010. aasta oktoobri, mil Saaremaale kolinuid oli 56, novembris oli neid 51 ja detsembris koguni 61. Levisto nentis, et veebruari algusest rakendunud saarlaste parvlaevapiletisoodustus hakkab maakonna rahvaarvu kindlasti mõjutama, aga millises mahus, seda on raske prognoosida. “Mingil määral kasvab rahvaarv kindlasti, näiteks niinimetatud suvesaarlastel on mõistlik end suvekodusse sisse registreerida,” leidis ta.

Kuressaare elanikkond kasvas jaanuaris 13 inimese võrra ning seda suures osas maakonnasisese liikumise arvelt. Valdadest asus aasta alguses linna elama 26 inimest (2010. aastal oli kuu keskmine 13), linnast maale asus elama 17 (mullune kuu keskmine oli 23).

Samal ajal kahanes näiteks Kaarma valla elanikkond 11 inimese võrra ja Salme vallas 9 inimese võrra. Valjala vallavanem Kaido Kaasik teavitas Saarte Häält aga rõõmustavast uudisest nende vallast, kus jaanuaris registreeriti kuue uue ilmakodaniku sünd, samas kui lahkunuid oli vaid üks.

Üleüldse registreeriti tänavu jaanuaris maakonnas 31 sündi ja 46 surma. Rahvaarvuks kogu maakonnas on aga viimastel andmetel 35 707 inimest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 30 korda, sh täna 1)