Südametu juht jättis kassi piinlema (11)

Koju rutanud naine leidis maantee äärest vigastatud kassi, kes oli auto alla jäänud ja seejärel südametu juhi poolt tee äärde piinlema jäetud.

“Kõige jubedam ongi loom tee äärde piinlema jätta,” ütles kassi leidnud Marge Saarte Häälele, lisades, et ta ei mõista kassile otsa sõitnud juhi käitumist, kuidas too sai looma lihtsalt tee äärde surema jätta. “Oleks võinud kusagile helistadagi,” ohkas Marge, kes leidis vigase looma jaanuari alguses, kui Pihtla maanteelt kodu poole keerama hakkas.

Esialgu ehmatas naine ära, sest vaatas, et lumel lebab tema enda kass. Tegemist oli siiski sama värvi külakassiga, keda Marge oli korduvalt näinud, talle isegi trepile piima pannud, kuid ta ei teadnud, kelle oma loom on. Sel külmal päeval lebas kass aga piineldes tee kõrval.

“Kass elas ja tundis meid isegi ära,” rääkis Marge ning lisas, et nad viisid kiisu loomakliinikusse, kuid kahjuks ei olnud enam võimalik õnnetukese elu päästa. Samuti ei saanud kindlaks teha looma omanikku, sest kiipi kassil ei olnud. “Igatahes loom sai vaevast lahti,” sõnas Marge.

“Mõned inimesed on ikka julmad,” tõdes ka teine, Pihtla vallas elav naine, kes mõni aeg tagasi ise oma noorest koerast ilma jäi. Ühel päeval pääses noor ja mängulusti täis koer perenaise käest lihtsalt lahti, jooksis maanteele ja sai autolt löögi, mis ta tee äärde paiskas.

“Juht tuli küll autost välja ja vaatas auto üle, aga mulle ei öelnud ta sõnagi,” rääkis nördinud koeraomanik, kes teadis küll, et autole tekitatud mõlgid tuleb loomaomanikul kinni maksta, kuid teda hämmastas autojuhi julmus. “Ta ju ei teadnud, kas mu loom sai kohe surma või vajame me seal tee ääres abi,” ei suuda ta juhi ükskõiksust mõista, lisades, et juht isegi ei tundnud huvi, kas koeraomanikul on millegagi helistada.

“Oleks võinud kas või küsidagi,” ei suuda koera kaotanud naine võõra kalkust mõista. Mõlema loo puhul tekkis inimesel aga küsimus, kuhu helistada, kui leiad tee äärest viga saanud kodulooma. Lääne-Eesti päästekeskuse pressiesindaja Viktor Saaremetsa sõnul võib inimene helistada numbril 112. Sealt suunatakse informatsioon vajalikku kohta ja sündmuskohale saadetakse õiged inimesed.

“Kui inimene leiab tänaval vigastatud kodulooma, siis ei pruugi tal vastavaid kontakte kohe käepärast olla,” ütles häirekeskuse pressiesindaja Edvi Freiberg, selgitades, et kontakte saab küll otsida infotelefonidelt (Saaremaal 45 36 363). “Kui inimene ei tea aga infotelefoni numbrit ja pöördub 112 poole, siis ta saab sealt suuniseid edasiseks tegutsemiseks,” kinnitas Freiberg.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 188 korda, sh täna 1)