Uusi lastekodumajasid hakatakse projekteerima sügisel (1)

Kuressaare linnavalitsus allkirjastab lähiajal sotsiaalministeeriumiga kokkuleppe, kus sätestatakse nii linna kui ka ministeeriumi, aga ka maavalitsuse kohustused, mis on seotud uute lastekoduhoonete ehitamisega ja sellejärgse ületulekuga Kuressaare linna haldusalasse.

Kuressaarde ehitatakse kolm peretüüpi lastekodumaja, kaks päevakeskuse krundile ning kolmas Kohtu ja Sepa tänava ristile umbes 1000-ruutmeetrilisele krundile. “Oleme ka siseministeeriumiga läbi rääkinud lastekodu praeguste hoonete linnale ületuleku küsimused,” ütles Kuressaare sotsiaalala abilinnapea Argo Kirss.

Kirss lisas, et kolmest kavandatavast peremajast kahel on praeguseks vajalik detailplaneering olemas – tegemist on siis Tolli tn 9 (päevakeskuse krundile) planeeritavate majadega. “Ühe hoone tarvis, mis tuleb Kohtu tänav 27A, on detailplaneering koostatud ja see on hetkel ametkondades kooskõlastusringil,” täpsustas Kirss.

Detailplaneeringu eeldatav valmimisaeg on september 2011, ütles Saarte Häälele sotsiaalministeeriumi finants- ja varahalduse osakonna koosseisuväline projektijuht Mario Polusk. Tema sõnul saab pärast detailplaneeringu kinnitamist alustada projekteerimisega. “Selle kestus on orienteeruvalt kaheksa kuud,” sõnas Polusk.

Kui uued majad on valmis, antakse praegused Kuressaare väikelastekodu hooned üle Kuressaare linnale. Linnapea Urve Tiidus rääkis eelmisel nädalal volikogu istungil, et tingimuseks on see, et seal osutatakse ka edaspidi sotsiaalseid tugiteenuseid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 26 korda, sh täna 1)