Tüliõunast planeering ajas volikogu patiseisu

Üleeilsel Kihelkonna vallavolikogu istungil oli volinikele saadetud kutsel päevakorra esimeseks punktiks märgitud “Kihelkonna valla Kõruse küla Joeli, Uue-Silje, Sinilille ja Lagle kinnistu detailplaneeringu vastuvõtmine”.

Kell 14 algama pidanud volikogu istungil saadi sisulise tööga pihta hakata poole tunni pärast, kuna päevakorra kinnitamisel läksid volinike hääled pooleks – 4 : 4. Tekkinud patiseisus võttis volikogu esimees Rene Reinsoo viieminutilise vaheaja ning uurides valla dokumente, jõuti järeldusele, et päevakorra kinnitamisel tuleks vastavalt volikogu 2002. aastal kinnitatud töökorrale esmalt arutada kirjalikult esitatud proteste ning seejärel hääletada päevakorrapunktid ükshaaval läbi.

Lõppkokkuvõttes nii ka tehti, ehkki volikogu liige Marju Lõbus konstateeris, nagu paneks volikogu esimees soovi korral punkte hääletusele kas või 100 korda – nii nagu talle kasulikum on. Kuid päevakorra punkt punkti järel hääletus andis tulemuse, et neist esimene – Kõruse küla detailplaneeringu vastuvõtmine – jäi häältega 5 : 3 järgmist korda ootama.

Tüliõunaks paisunud Kõruse külla planeeritava puhkekeskuse ala detailplaneeringu küsimus oli arutusel ka volikogu eelmisel istungil detsembris. Ka siis ei saadud vallavolinikelt vajalikke poolthääli. Toona tuli kõneks keskkonnamõjude hindamise küsimus. Keskkonnaameti Hiiu-Lääne-Saare regiooni spetsialist Veljo Volke tõdes siis volikogus, et kui puudub kehtiv keskkonnamõjude strateegilise hindamise aruanne, ei saa hinnata ka keskkonnamõjust tulenevaid kohustusi.

“Keskkonnaametile jääb arusaamatuks, miks arendaja soovib, et omavalitsus viiks kiirustades läbi tõenäoliselt õigustühise menetlustoimingu,” imestas Volke. Advokaadibüroo Glinkman & Partnerid juristi Martina Proosa arvates takistab aga keskkonnaamet detailplaneeringu vastuvõtmist. Proosa oli seisukohal, et detailplaneeringu vastuvõtmine on üks osa detailplaneeringu koostamisest. “Valla üldplaneering näeb seal (Kõruse külas) ette ehitus- ja arendustegevuse,” sõnas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 65 korda, sh täna 1)