Roomassaare inimesed tahavad muudatust bussiliikluses

Kuressaare Roomassaare linnaosa eakamad elanikud soovivad bussiliikluses muudatusi, mis annaks neile kaupluste ja arsti külastamiseks suurema ajavaru.

Roomassaare linnaosa elanik Vaike Tool rääkis Saarte Häälele, et praegu jääb Roomassaare linnaosa inimestel kesklinnas asjatoimetusteks aega napilt. “Poole tunniga pean jõudma Lemmiku [Tiimari] eest Rae poodi, sealt kaubad ära ostma ja jõudma üle tee turu väravasse,” ütles Tool, kelle hinnangul jõuab poole tunniga korda ajada vaid ühe asja. Näiteks poeskäiku ja arstikülastust pole nii lühikese ajaga võimalik ühitada.

Bussiliikluse muutmiseks saatsid elanikud Saare maavanemale 26 allkirjaga pöördumise, milles soovitakse liinibussi nr 2 ajagraafiku ümber tegemist selliselt, et bussi saabumise ja väljumise vahele jääks kesklinnas päevasel ajal senise poole tunni asemel poolteist tundi. Teise variandina pakutakse välja liini nr 4 marsruudi muutmist. Praegu sõidab see liin kesklinnast Pihtla tee ja Talve tänava kaudu, kuid võiks sõita kesklinnast pargi serva pidi Nooruse tänavale, pakuvad Roomassaare elanikud.

Vaike Tool nõustus, et Kuressaares ei ole vahemaad nii pikad, et neid ei saaks jalgsi läbida, kuid praeguse libedaga ei riski vanad inimesed tänavail pikki maid liikuda. Maavalitsuse ühistranspordi nõunik Taavi Kurisoo ütles Saarte Häälele, et maavalitsus on inimeste murest aru saanud, kuid pole veel otsustatud, kuidas asi lahendada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 11 korda, sh täna 1)