Kaarma vallamajas näeb kunsti (1)

Kaarma vallamajas näeb kunsti

KUNST VÕIMUKORIDORIDES: Galerii Valgal esimest näitust uurivad vallavanem Margus Mägi (vasakul) ning haridus- ja kultuurijuht Rein Orn.
Foto: Egon Ligi

Vallamaja on üks rahvarohke koht. Päeva jooksul käib sealt läbi ehk rohkem inimesi kui mõnest näitusesaalist. Miks mitte sättida kunsti ka nende inimeste teele, kes ise kunsti juurde ei tule. Reedel avati Kaarma vallamaja koridoris oma kunstigalerii.

“Maailma mastaabis on see pisike, aga kohaliku kultuuritöö kontekstis väga suur sündmus,” ütles valla haridus- ja kultuurijuht Rein Orn, kelle eestvõttel galerii sündiski. “Nii mõnedki kolleegid rääkisid, et nende vallamaja koridori lagedate seintega tuleb midagi ette võtta.

Mul on hea meel, et sain kokkuleppele oma koolivenna ja tuntud kunstniku Illimar Pauliga, kes oli nõus oma töid sellele näitusele loovutama,” rääkis Orn avamisel osalenud paarikümnele vallaametnikule ja kunstihuvilisele. Illimar Paul on sündinud 1945 Tallinnas, õppinud Eesti kunstiakadeemias ning Leipzigi kõrgemas graafika- ja raamatukunsti koolis, töötanud õppejõuna Eesti kunstiakadeemias, harrastab vabagraafikat, on tegelenud eksliibrise, akvarelli, plakati- ja raamatukujundusega.

Näitusel on vaatamiseks tosin digitaaltrükitehnikas ja serigraafias tööd. Pooled tööd pakuvad rõõmsat äratundmist meie kodulinna vaadetest. “Meie väikeses linnas ei ole kunstigaleriide vahel konkurentsi,” arvas Raegalerii perenaine Lii Pihl. ”Selliseid kohti võiks kindlasti rohkem olla, linnas on küllalt tühjade seintega asutusi. Samas ei ole sellise galerii pidamine sugugi lihtne, see nõuab teadmisi, oskusi ja pühendumist.”

Pihli sõnul on Paul klassikalise koolkonna esindaja, kes on suutnud välja pakkuda vägagi kaasaegseid lahendusi. Siinkohal meenutas Pihl mõni aasta tagasi Ajamaja galeriis eksponeeritud Pauli akvarelle. Uus galerii sai nimeks Valgal ehk vallamaja galerii. Kelle kunsti galeriis Valgal järgmisena näha saab, ei osanud Orn veel öelda. Küll on kindel, et aasta lõpus on siin üleval Ain Varese värvikad tööd.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 45 korda, sh täna 1)