Vanadaam ajas mööda linna kotiröövlit taga (12)

Reede õhtul rööviti Kuressaares 75-aastaselt naiselt käekott. Tragi naine jooksis karjudes röövlile järgele, kuni too koti käest viskas ja põgenes. “Tahan inimesi hoiatada,” rääkis eile Kadi raadio “Keskpäeva” saates 32 aastat Kuressaares elanud Vaike Kivilo, selgitades, et kesklinnas tegutseb professionaalne kotiröövel, kes teab täpselt, kus, kuidas ja millal oma ohvrit rünnata.

Reede õhtul kell 18.45 keeras Vaike Kivilo Tallinna tänavalt Rootsi tänavale. “Kui jõudsin Rootsi tänava nurgani, siis järsku tundsin müksu oma paremal pool puusal,” meenutas Kivilo. Ringi keeranud, nägi ta pikkade sammudega jooksvat noormeest, kelle käes oli tema kott.

“Nüüd ma olin röövitud,” nentis Kivilo. Kuna ta oli 60 aastat tagasi olnud sprinter, siis ei kaotanud naine pead ja hakkas oma sõnul hirmsa kisaga röövlit taga ajama. Karjus nii valjusti, et terve tühi tänav kajas vastu. Kotis olid tal ju kõik dokumendid, võtmed ja natuke raha.

“Mitte ühte elavat hinge ei olnud mu läheduses, aga nägin, kuidas röövel pööras Tormiankru hoovi, ja just siis tuli mulle vastu jalgrattur,” rääkis Vaike Kivilo, kes ise suundus Tormiankrusse, kus baarman Ain politsei kutsus. Kui naine baarist välja tuli, nägi ta üllatuseks lumehanges oma kotti.

“Järelikult see noormees jooksis sealt läbi ja pani koti sinna hange otsa, sest ta arvas, et enam minu käest ei pääse,” naeris Vaike, kes oli kindel, et Kingamajast ostetud libedarauad ning sprinterioskused aitasid tal jookstes varga kannul püsida, ning see ajas kotiröövli närvi.

Rõõmu tegi Kivilole ka see, et röövel ei jõudnud tema kotti isegi avada, sest põgenemisega oli nii kiire. “See oli minu trump, et ma karjusin ja et ta oli mul silmis,” ütles Kivilo ning soovitas kõikidel kodanikel olla tähelepanelik ja ohtu sattudes kindlasti karjuda.

Koti röövinud noormees kandis kapuutsiga jopet, jalas olid teksad ja pikkust võis tal olla 1.80–1.90. Samas kinnitas Kivilo, et politsei oli sündmuskohal väga kiiresti ning asus ka juhtumiga tegelema.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 47 korda, sh täna 1)