Saarlasi saatis Tammsaare-konkursil edu

Möödunud reedel Järvamaal Albus toimunud VIII üleriigiliselt konkursilt “Hansenist Tammsaareni” naasid saarlased auhinnaliste kohtadega. Kui Saaremaa ühisgümnaasiumi õpilased on konkursil osalenud selle algusaastatest peale, siis Kuressaare gümnaasiumi õpilastele oli tänavu esimene kord.

“Lapsed olid tõesti, nii meie kui ka KG omad, väga tublid. Ja tase ühtlaselt kõrge,” lausus keskmise vanuserühma žüriisse kuulunud SÜG-i eesti keele õpetaja Rita Ilves Kadi raadiole antud intervjuus. Kõige vanema vanuserühma võitjaks tuli Liisa Saaremäel Saaremaa ühisgümnaasiumi 12. klassist, juhendaja Rita Ilves. SÜG-i 7. klassi õpilane Maria Pihlak (juh Rita Ilves) sai Albu valla eripreemia. Vanemas vanusegrupis tunnistati esmakordselt välja antud Vargamäe Andrese eripreemia vääriliseks Mihkel Vendel Kuressaare gümnaasiumi 11. klassist (juh Marit Tarkin).

Žürii tähelepanu ja kaasvõistlejate kiidusõnad teksti valiku ja esituse eest pälvis Laura Oolup (juh Eve Tuisk) Kuressaare gümnaasiumi 9. klassist. Saarlastest osales konkursil veel Asko Vipp (juh R. Ilves) SÜG-i 12. klassist. Igas grupis andis žürii välja 1.–3. koha ja kolm eripreemiat. Vanusegruppide võitjad lugesid teistkordselt veel koondžürii ees ja selle põhjal läks grand prix tänavu Rocca al Mare kooli.

Rita Ilves lisas, et kõigile Saaremaa õpilastele andis žürii väga positiivse hinnangu. “Tammsaarele pühendatud konkurss on alati südamlikult ja läbimõeldult korraldatud. Parimaks hinnanguks sellele on kindlasti võistlejate arv, mis on igal aastal väga suur,” märkis ta.

Kokku osales kolmes vanuserühmas ligi sada õpilast 40 Eesti koolist. Võistlusel tuli esitada katkend Tammsaare loomingust. Tänavu osalesid konkursil ka Krimmi, Brüsseli ja Riia eesti koolide õpilased. Osavõtjad jagunesid kolme vanusegruppi: 5.–7.; 8.–10.; 11.–12. klass.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)