Kuressaare lossivallidel testiti uudset õhulauda (2)

Kuressaare lossivallidel testiti uudset õhulauda

KIIRE LIUG: Õhulaud nõuab kiire sõidu tõttu tegelikult ka kiivrit, kuigi Rain Aduson madalalt nõlvalt laskudes seda seekord pähe ei pannud.
Foto: Egon Ligi

Blue Super Segway, kes tegeleb Eestis Segway liikurite maaletoomisega ning tutvustas alles hiljuti Saaremaal omanäolist lumejalgratast, testis läinud reedel Kuressaare lossivallidel uut talverõõmude nautimiseks sobivat airboard’i.

Ettevõtte saarlasest tegevjuht Rain Aduson rääkis Saarte Häälele, et esimene lumelauataoline õhulaud tuli välja 2001. aastal ning selle leiutas üks Šveitsi endine lumelaudur. “Nimelt vigastas ta lumelauaga sõites jalga ja kuna ta enam lumelauaga sõita ei saanud, siis mõtleski välja sellise laheda talispordiala ja toote nagu airboarding ja airboard,” selgitas Aduson.

Saarte Hääle fotograafi pildile püütud mudel on saanud 10 aasta jooksul mitmeid uuendusi ja on hetkel moodsaim omataoliste seas, mis saadaval on. “Eestis on toode väga uus, meie Super Segway on Eestis selle ametlik maaletooja ja esimesed õhulauad jõudsidki meile mõned nädalad tagasi,” ütles tegevjuht.

Rain Adusoni sõnul tekib õhkmadratsil kõhuli lamades ja kurve läbides tunne, nagu lendaks. Kindlasti peab õhulauaga mäest alla lennates aga kiiver peas olema, sest laud saab liueldes suure hoo. “Airboard on kiire, selle all asetsevad sooned lasevad seda juhtida kehamassi abil kas paremale või vasakule suunates.

Kiireks pidurdamiseks pead vaid laua mäega risti keerama, sarnaselt lumelauale või suusale,” kirjeldas Aduson. Saadaval on erinevad mudelid lastele ja täiskasvanutele ning vastavalt sõitja pikkusele. Adusoni kinnitusel on õhulaud igati ohutu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 76 korda, sh täna 1)