Kuhu minna

Teisipäev, 1. veebruar

KINO
Divas kl 18 animafilm Megameel: Megamind. Pääse 3,20 €.

ÜRITUS
Kuressaare Linnateatris kl 17 maakonna etlejate konkursi lõpuetendus: “Me oleme öelnud kõik, mis meil öelda”. Pilet 1.50.
Rahva Raamatus Ferrumi II korrusel kl 20 viktoriin ”Kes keda”. Viktoriini nelja etapi peale ühekordne osavõtutasu inimese kohta 3,5 € ehk 55 krooni, mis tuleb tasuda esimesel üritusel.

Kolmapäev, 2. veebruar

KINO
Divas kl 18 animafilm Megameel: Megamind. Pääse 3,20 €.

ÜRITUS
Orissaare vanal lauluväljakul kl 15.30 küünlapäeva tähistamine. Võta kaasa oma jõulukuusk (kui sul see veel alles on). Kl 16.30 avaneb võimalus valmistada põhust ja kuuseokstest tuleskulptuure, võta vaid ise kaasa puidust alus, mille ümber põimida. Kl 17 loitsime lõkke põlema, saab sooja teed! Info 45 45 160 Anu; 45 45 131 Reine; 56 305 616 Sandra.
Kaarma koolis lahtiste uste päev. Tule ja tutvu väikese maakooliga, kus on haridust antud juba 87 aastat, kus väärtustatakse õppimist ja loovust. Koolipäev algab kl 8.40 ja lõpeb kl 16.10. Külastada võib kõikide klasside tunde ja vahetundides vestelda õpilaste ja õpetajatega. Tunniplaaniga tutvu kooli kodulehel www.kaarma.edu.ee .
Kuressaare gümnaasiumi aulas kl 16 algab tunniajane debatt teemal ”Saaremaa sild – vajalik või mitte?”, mis toimub Varivalimised 2011 raames. Debatil osaleb kuus erakonda: Reformierakond, Keskerakond, Isamaa ja Res Publica Liit, Sotsiaaldemokraatlik Erakond, Eestimaa Rohelised ja Eestimaa Rahvaliit. Moderaator on Kuressaare gümnaasiumi poliitikahuviline vilistlane Taavi Meier. Debatile on oodatud nii noored kui ka täiskasvanud. Küsimusi esitada ja arvamust avaldada saab ka publik.

TEATER
Salme kultuurimajas kl 11.30 lasteteatri Mäng etendus ”Kuidas mesikäpp meistriks sai”. Pääse 1.60 €.

Tulekul
Laupäeval, 5. veebruaril Kuressaare Linnateatris
kl 19 Kesk-Eesti Teatritrupi etendus: Mankini/Williamsi “11 331,20 hektarit”. Williamsi näidendi “Kass tulisel plekk-katusel” ainetel kirjutatud 11 osalisega lavateksti “28 000 aakrit” näol on tegemist vaatajat sügavalt puudutava looga ahnusest, silmakirjalikkusest, inimeseks jäämisest ja peresuhetest. Lavastaja Margus Mankin. Kunstnik Kristi Leppik. Heli ja valgus: Veiko Sepp. Osades: Margus Kastor, Tiit Tammleht, Ruth ja Gertrud Grünthal, Helje Põvvat, Merle Rajaveer, Heiki Aren, Tiit Alte, Lili, Ants ja Haldi Välimäe. Piletid hinnaga 5 € ja 3 € (õpilased, pensionärid) müügil teatri kassas, teistes Piletimaailma müügipunktides ja internetis www.piletimaailm.com .

Küünlapäev
Homme on 2. veebruar
– küünlapäev. Vanarahva kalendri järgi peeti seda jõuluaja lõpupäevaks. Orissaares on kujunemas traditsiooniks põletada sel päeval lõkkes loitsulaulu saatel oma jõulupuud.
Loits
Sütti, sütti, tulekeeli,
ava meie mõttemeeli
jõuluaega tagasi.
Kanna endas jõulurõõmud,
uue aasta õnnesõõmud.
Kõiksusesse kõrge’ella
soojus, valgus, püsi hinges.
Mingem-mingem tulekeeled,
avage me kõigi meeled
sõprusele, armu’elle (armule).
Liitkem käed ja õnneväed
küünlapäeva valgusesse.
Mind ajendas loitsu kirjutama noorepõlves nähtu. Nägin pilti, kui ema raius kirvega oksi jõulupuult. Väike poiss vaatas pealt. Kuressaares tööl olles nägin aknast, kuidas linna jõulupuul saeti oksi juppideks, saatmaks neid katlamaja ahju. Majanduslikult õige, kuid masendav ja ängistav.
Viisin oma kuused ikka lindude söögilauaks.
Eelmise aasta päikseloojangul toimus esmakordselt Orissaares lõkkeõhtu loitsulaulu saatel. Jõulupuude lõkkes põletamine meeldis rahvale, kõik tegutsesid, lapsed hullasid lumes. Selline rahu, headus, ühtsus heljus õhus.
Tänavu toimub lõkkeõhtu vana laululava platsil, kohtume lõkke ääres 2. veebruaril kl 15.30.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 37 korda, sh täna 1)