Varjupaiga pidaja loobus (5)

Kuressaare linnavalitsuse ja Kopli tänava varjupaika pidava MTÜ Sotsiaalse Rehabilitatsiooni Keskus esindajate eilsel kohtumisel lepiti kokku hoone ja ühes sellega ka varjupaiga üleandmises linnale, ehkki läinud aasta lõpul püüdis ühing teenuse osutamist jätkata.

Päris kaks kätt taskus lahkuma ühing siiski nõus ei ole, vaid esitab linnavalitsusele rahalise nõude. Varjupaiga juhataja Ivo Käsu sõnul tehakse kõik selleks, et varjupaiga asukad ei kannataks ja teenuse osutamine jätkuks. “Nende inimeste huvides ei ole kestvad vaidlused teenuse osutamise üle,” märkis Käsk, lisades, et lähinädalatel püütakse varjupaik linnale üle anda.

Abilinnapea Argo Kirss, kes koos linnapea Urve Tiidusega kohtumisel osales, teatas Saar-te Häälele, et Kopli tn 5 hoones jätkub varjupaigateenuse pakkumine. Kirsi sõnul oli hoone üleandmise küsimustes rohkem jutuks sotsiaalse rehabilitatsiooni keskuse rahaline nõue, mis on seotud eelkõige keskuse kahe investeeringuprojektiga, mida kaasrahastas EAS, aga ka ühingu omapoolse otsepanusega hoone parendusse.

“Lepiti kokku, et nädala jooksul esitatakse nõue ka kirjalikult, misjärel saab protsessidega edasi minna,” sõnas Kirss. Varjupaiga küsimuse üle valutab südant ka maavanem Toomas Kasemaa, tehes seda ajakirjanduses avaldatu põhjal. Kasemaa saatis linnapea Urve Tiidusele järelepärimise, milles soovib teada, millisel moel on Kuressaare linn planeerinud korraldada kõnealusele sihtgrupile (kinnipidamiskohast vabanenud ja teised toimetulekuraskustes isikud) teenuste osutamist ning kas linna pakutavale teenusele on võimalik suunata abivajajaid ka teistest omavalitsustest.

Tiiduse vastusest selgub, et linnal on kavas edaspidi osutada nimetatud teenuseid linna asutatud sihtasutuse Kuressaare Hoolekanne kaudu ning teenuse osutamine saab võimalikuks pärast hoone ületulekut linna valdusse. “Linna poolt pakutavatele teenustele on kindlasti võimalik suunata abivajajaid ka väljastpoolt Kuressaaret,” leiab linnapea, lisades, et see saab toimuda loomulikult juhul, kui teenuse osutamiseks on vaba ressurssi ja teenust vajav omavalitsus on nõus teenuse eest tasuma.

Ivo Käsk ütles eile Saarte Häälele, et sotsiaalse rehabilitatsiooni keskus lõpetab oma tegevuse Saare maakonnas, kuid jätkab varjupaigateenuse pakkumist nii Tallinnas kui ka Haapsalus. Seal on omavalitsustega hea koostöö ning lisaks varjupaiga pakkumisele hakatakse mõtlema ka soodsate sotsiaaleluruumide rajamisele – et need kliendid, kes ise enesega toime tulevad, saaksid alustada iseseisvat elu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)